صدها هزار کانادایی ممکن است به خاطر دور کاری از خانه در دوران پاندمی تخفیف مالیاتی بگیرند

به گزارش مجله سرگرمی، صدها هزار کانادایی ممکن است بخاطر پاندمی کووید-19 صلاحیت دریافت یک تخفیف مالیاتی مناسب را پیدا نموده باشند.

صدها هزار کانادایی ممکن است به خاطر دور کاری از خانه در دوران پاندمی تخفیف مالیاتی بگیرند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اما اینکه چه تعدادی از افراد درخواست دریافت این تخفیف را بنمایند به کارفرمایان آن ها بستگی دارد و همچنین وابسته به این است که سازمان مالیات کانادا چطور به مجموعه ای از عوامل ناگهانی اثرگذار بر میلیون ها کانادایی که از خانه کار می نمایند، نگاه کند.

این تخفیف فضای کار در خانه نام دارد و اگر بیش از 50 درصد از مواقع را از خانه کار می کنید می توانید درخواست دریافت آن را ثبت کنید. همچنین اگر یک دفتر خانگی جداگانه داشته باشید و از آن برای دیدار با مشتری بهره ببرید مشمول این مالیات می شوید.

به هر حال، کارفرمای شما باید تایید کند که کار کردن از خانه یکی از شروط کاری شماست. با استناد به سازمان مالیات کانادا، 174210 کانادایی در مالیات نامه سال 2018 خود از این تخفیف مالیاتی بهره بردند و به طور متوسط 1561 دلار سود کردند. این تخفیف به افرادی که صلاحیت دریافت آن را دارند اجازه می دهد بخشی از مخارج خانه از جمله پرداخت قبوض، تمیز کردن و اجاره خانه را از مخارج مالیاتی خود کم نمایند.

به طور معمول، تعداد افرادی که می توانند درخواست دریافت این تخفیف را داشته باشند محدود است. برای صلاحیت داشتن طبق قوانین فعلی، باید کارفرما فرم T2200 را پر نموده و مدت کار از خانه را تایید کند. سازمان مالیات می گوید بدون فرم، درخواست دریافت این تخفیف رد می گردد.

اما تمام این ها پیش از این بود که پاندمی از راه برسد. در مارس، در حالیکه کووید-19 داشت به آرامی در کانادا پخش می شد، مسئولان سلامت عمومی از کانادایی ها خواستند خانه بمانند. دولت ها دستور بسته شدن کسب و کارهای غیرضروری را دادند و کارفرمایان سراسر کشور به کارمندان خود گفتند که اگر می توانند از خانه کار نمایند.

با استناد به نظرسنجی نیروی کار سازمان آمار کانادا که در ماه ژوئن انجام شد، تا اواسط آوریل، 3.3 میلیون کانادایی از محل کار عادی خود بیرون رفته و داشتند از خانه کار می کردند. با وجود اینکه این رقم تا ژوئن به 400 هزار نفر رسید، میلیون ها کانادایی هنوز دارند از خانه کار می نمایند.

تعدادی از کارفرمایان از جمله شرکت شاپیفای، به کارمندان گفته اند که می توانند بدون محدودیت زمانی از خانه کار نمایند. تا سپتامبر، آن هایی که در مارس به خانه فرستاده شده بودند حداقل نیمی از سال را از خانه کار می نمایند که باعث می گردد به طور بالقوه بتوانند در موقعیت صلاحیت دریافت تخفیف مالیاتی قرار بگیرند.

حتی اگر تعدادی از افرادی که از خانه کار می نمایند در نهایت کمتر از شش ماه از خانه کار نموده باشند، هنوز می توانند هزینه بسیاری از ابزاری که برای انجام کار خود استفاده نموده اند را از مالیات خود کم نمایند. چیزهایی از جمله قلم، کاغذ و کارتریج جوهر برای پرینتر خانگی از جمله اقلام مصرفی این دسته حساب می شوند. اما اقلام سرمایه ای قابل کاهش از مالیات نیستند. بنابراین به طور مثال اگر شما یک پرینتر یا لپ تاپ بخرید نمی توانید آن را از مالیات خود کم کنید.

سازمان حسابداران حرفه ای چارتری کانادا تخمین می زند که تعداد کانادایی هایی که سال جاری درخواست دریافت تخفیف مالیاتی کار از خانه می نمایند برای نخستین بار با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد و از سازمان مالیات خواسته تعدادی سوال پیش آمده را شفاف سازی کند.

به طور مثال، آیا سازمان مالیات باید هنوز از کارفرمایان بخواهد که برای تمام کارمندانی که درخواست کار از خانه داشته اند فرم T2200 پر نمایند؟

سازمان حسابداران گفت از سازمان مالیات می خواهد شرح بدهد که آیا معیار بیش از 50 درصد از زمان کاری در خانه برای سال مالیاتی حساب می گردد یا برای بازه ای محسوب خواهد شد که کارمند احتیاج داشته از خانه کار کند. همچنین این سازمان از سازمان مالیات خواسته که تسهیل فرایند را در نظر داشته باشد و به مالیات دهندگان اجازه بدهد بتوانند به ازای میزان کاری که از خانه داشته اند از تخفیف مالیاتی بهره مند بشوند.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 106902

به "صدها هزار کانادایی ممکن است به خاطر دور کاری از خانه در دوران پاندمی تخفیف مالیاتی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها هزار کانادایی ممکن است به خاطر دور کاری از خانه در دوران پاندمی تخفیف مالیاتی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید