شکایت 19 ایالت آمریکا از ترامپ به دلیل بازداشت نامحدود مهاجران

به گزارش مجله سرگرمی، دادستان های کل 19 ایالت آمریکا به اضافه منطقه کلمبیا از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به دلیل صدور دستور بازداشت نامحدود خانواده های مهاجران به ویژه بچه ها، شکایت کردند.

شکایت 19 ایالت آمریکا از ترامپ به دلیل بازداشت نامحدود مهاجران

به گزارش یورونیوز، هدف از این شکایت، متوقف کردن قانون جدید فراگیری است که به پلیس اجازه می دهد به طور نامحدود خانواده های مهاجرانی که برای اقامت به آمریکا می آیند را در بازداشت نگه دارند.

خاویار بیسرا دادستان کل کالیفرنیا درباره این شکایت گفت: قانون جدید ترامپ بدون احساس همدلی، امنیت و سلامت بچه ها را به خطر می اندازد. این قانون یک توافق قدیمی را نابود می نماید که از طرف دولت های فدرال برای ممانعت از بازداشت غیرقانونی بچه ها مهاجر به اجرا گذاشته شده بود.

کاخ سفید هنوز درباره این شکایت اظهار نظری نکرده است.

قانون جدید ترامپ به دنبال خنثی کردن توافق نامه 1997 است که بر اساس آن مقامات تنها می توانند به مدت 20 روز بچه ها مهاجر را در بازداشت نگه دارند.

این توافق در سال 2015 شمول بیشتری پیدا کرد تا نه تنها بچه ها مهاجری که بدون همراه سفر می نمایند بلکه بچه های که با والدینشان تقاضای پناهندگی می نمایند را نیز در برگیرد.

مقامات دولت ترامپ می گویند قانون محدودیت بازداشت بچه ها مهاجر عامل اصلی ترغیب مهاجران است، چرا که اگر مهاجران به ماموران مرزی نشان دهند که یک کودک به همراه دارند و درخواست پناهندگی نمایند آنها مجاز خواهند بود که وارد ایالات متحده شوند و در انتظار دادگاه مهاجرت بمانند.

فرایندی که دونالد ترامپ آنرا دستگیری و سپس رها کردن نامیده است.

با این حال اگر دادگاه اجازه اجرای قانون جدید ترامپ را صادر کند همچنان یک مشکل عملی باقی خواهد بود که هزینه هزاران دلاری برای فراهم کردن جای خواب برای بازداشت شدگان است.

سازمان مهاجرتی و گمرک ایالات متحده تنها سه بازداشتگاه خانوادگی در اختیار دارند که دو بازداشتگاه در تگزاس و یکی در پنسیلوانیا است و تنها برای 2500 تا 3000 نفر جا دارند.

بیش از 42 هزار خانواده که بیشتر از آمریکای مرکزی هستند فقط در ماه گذشته در مناطق مرزی ایالات متحده دستگیر شده اند که به دنبال ورود به خاک آمریکا بوده اند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 41047

به "شکایت 19 ایالت آمریکا از ترامپ به دلیل بازداشت نامحدود مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت 19 ایالت آمریکا از ترامپ به دلیل بازداشت نامحدود مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید