شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به علت اعلام وضعیت اضطراری

به گزارش مجله سرگرمی، مقاومت در برابر دونالد ترامپ و سیاست او مبنی بر احداث دیوار مرزی گسترش می یابد. اکنون 16 ایالت آمریکا شکایت نامه خود را برای رسیدگی به دادگاهی در سانفرانسیسکو تحویل داده اند.

شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به علت اعلام وضعیت اضطراری

به گزارش دویچه وله، حزب دموکرات آمریکا اعلام نموده بود که از همه ابزارهای حقوقی برای ممانعت از اعلام وضعیت اضطراری از سوی ترامپ بهره خواهد گرفت. ترامپ میخواهد با اعلام وضعیت اضطراری بودجه لازم برای احداث دیوار در مرز مکزیک را تامین کند.

مقاومت در برابر دونالد ترامپ و سیاست او مبنی بر احداث دیوار مرزی گسترش می یابد. بسیاری از مردم آمریکا با احداث این دیوار در مرز مشترک آمریکا و مکزیک مخالف هستند. اکنون 16 ایالت آمریکا شکایت نامه خود را برای رسیدگی به دادگاهی در سانفرانسیسکو تحویل داده اند.

اعتراض این 16 ایالت به تصمیم ترامپ مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری است. ترامپ با اعلام این وضعیت می تواند بدون رای کنگره، بودجه مورد احتیاج احداث این دیوار را تامین کند.

رئیس جمهور آمریکا برای احداث دیوار مرزی با مکزیک خواستار بودجه ای معادل پنج میلیارد و 700 میلیون دلار شده بود. حال آنکه، نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوریخواه اختصاص یک میلیارد و 400 میلیون دلار را برای تامین امنیت مرزی آمریکا بودجه پیش بینی نموده بودند.

مشاجره بر سر تامین بودجه احداث دیوار مرزی در ماه ژانویه، باعث تعطیلی بی سابقه دولت آمریکا شد. بخش های بزرگی از دولت آمریکا در سایه مناقشه بین کاخ سفید و کنگره به مدت پنج هفته به حالت تعطیل درآمد و پرداخت حقوق حدود 800 هزار نفر از شاغلان دولتی به تعویق افتاد.

  • سوءاستفاده از قدرت

تصمیم دولت ترامپ مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری با مخالفت گسترده ای روبه رو شده است. اکنون 16 ایالت آمریکا با طرح شکایت خود به دادگاهی در سانفرانسیسکو، نسبت به این تصمیم دولت ترامپ اعتراض نموده اند. به باور آن ها، اعلام وضعیت اضطراری در خصوص احداث دیوار مرزی با قانون اساسی این کشور سازگار نیست.

شکایت کنندگان از سیاست ترامپ در رابطه با اعلام وضعیت اضطراری، این تصمیم را جلوه ای از سوءاستفاده از قدرت از سوی ترامپ می دانند. به باور آن ها تصمیم گیری در خصوص توزیع درآمدهای دولتی برعهده کنگره بوده و آن ها مایل نیستند پول مالیات های مردم صرف احداث این دیوار مرزی گردد.

معترضان به تصمیم ترامپ اعلام نموده اند که هدفشان از طرح شکایت جمعی ممانعت از سوءاستفاده از اختیارات مقام ریاست جمهوری است.

خاویر بسرا، دادستان کل ایالت کالیفرنیا اعلام نموده است که با این اقدام قصد این است که از اختصاص پول مالیات دهندگان به چنین برنامه ای جلوگیری گردد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13328

به "شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به علت اعلام وضعیت اضطراری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت 16 ایالت آمریکا از ترامپ به علت اعلام وضعیت اضطراری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید