سهم خوزستان از میزبانی کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 چه قدر است؟

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/خوزستان مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان گفت: با توجه به این که کنوانسیون راهنمایان گردشگری هر دو سال یک بار توسط فدراسیون جهانی گردشگری در یکی از کشورها برگزار می گردد سال 2017 کنوانسیون مذکور با شرکت مسؤولان، راهنمایان تور و فعالین گردشگری بسیاری از کشور جهان به میزبانی شهر تهران برگزار می گردد.

سهم خوزستان از میزبانی کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 چه قدر است؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر به کانادا در زمستان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

زیبا راکی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: تا به امروز خوزستان برنامه ای برای شرکت در این رویداد مهم که فرصتی طلایی و چه بسا تکرار نشدنی در عرصه بین المللی به منظور معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خوزستان باشد نداشته است.

وی توضیح داد: ما در انجمن سفیران گردشگری این باور را که اداره میراث فرهنگی استان تنها متولی و مسؤول هماهنگی لازم جهت شرکت در کنوانسیون گردشگری است را رد می کنیم و همچنان معتقدیم میراث فرهنگی و گردشگری مقوله ای چندوجهی است که بدون هماهنگی با سایر ارگان ها و ادارات قادر به انجام امورات محوله نیست.

مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان ادامه داد: همان گونه که در جلسه ای با استاندار محترم خوزستان به تشریح اهمیت حضور خوزستان در کنوانسیون گردشگری پرداخته ایم از ایشان مجددا می خواهیم با نگاهی ویژه به صنعت گردشگری و میراث استان خوزستان که توسعه آن می تواند تا حدی جوانان این استان را از بن بست اشتغال خارج کند و منجر به حفظ آثار تاریخی و فرهنگی استان خوزستان گردد نسبت به تخصیص بودجه لازم و مورد نظر حضور و شرکت خوزستان در کنوانسیون جهانی راهنمایان تور جهان در تهران عنایت خاص داشته باشند و ادارات مرتبط با میراث فرهنگی استان خوزستان را جهت تحقق اهداف توسعه زیربنایی به تعامل بیشتر تشویق کند.

راکی اعلام کرد: این رویداد بین المللی گردشگری مجالی است برای معرفی فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم و هر آن چه که یک ایرانی می تواند با مباهات آن را دلیلی بر جذب بیشتر مخاطبان ملاقات از ایران و از جمله خوزستان قرار دهد چون ما معتقدیم خوزستان، ایرانی است کوچک که در دل خود گنجینه عظیمی از هنر، تاریخ، فرهنگ و تمدنی چند هزار ساله را گنجانده است.

او اضافه نمود: تا فرصت هست سهم خوزستان را از این کنوانسیون قدر بدانیم و کوشش کنیم در همین فرصت اندک به جامانده که مجال کوتاهی نزدیک به دو ماه است نگاه گردشگران جهان را به سمت خوزستان بچرخانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 65985

به "سهم خوزستان از میزبانی کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم خوزستان از میزبانی کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید