سفر هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان به اندونزی

به گزارش مجله سرگرمی، پس از سفر رئیس جمهور اندونزی به کابل و ارائه طرح تشکیل کمیته مشترک سه گانه بین علمای افغانستان، اندونزی و پاکستان این بار هیئت اعضای شورای صلح افغانستان و عالمان دینی افغان به اندونزی سفر کردند.

سفر هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان به اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سرگرمی، دفتر مطبوعاتی شورای عالی صلح افغانستان با انتشار بیانیه ای اطلاع داد که هیئت مشترک شورای عالی صلح و عالمان دینی افغانستان برای دیدار با مقامات دولتی و عالمان دینی اندونزی به جاکارتا سفر نموده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است که هیئت اعزامی پس از ورود به جاکارتا با مقامات وزارت خارجه اندونزی دیدار کرد و هدف از این سفر نیز رایزنی درباره برگزاری کنفرانس مشترک علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی بیان شده است.

به گزارش پژواک، این هیئت متشکل از مولوی عبدالخبیر اوچقون معاون شورای عالی صلح، مولوی عطاالله لودین عضو شورای علمای افغانستان، مولوی قاسم حلیمی معاون وزارت دادگستری و شورای علما، مولوی پیر محمد روحانی عضو شورای صلح و شورای علما، مولوی عنایت الله بلیغ مشاور رئیس جمهور افغانستان و عضو شورای علما است.

اکرم خپلواک رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح و زیرک یوسفی دیگر عضو دبیرخانه نیز در این هیئت حضور دارند.

این هیئت در حالی به اندونزی سفر نموده است که چندی پیش جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی برای برقراری صلح در افغانستان طرح ایجاد کمیته مشترک سه گانه بین علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی را پیشنهاد نموده بود.

از سوی دیگر نیز بعضی کارشناسان افغان بر این باورند که اندونزی قادر به تاثیرگذاری بر روند صلح افغانستان نیست زیرا این کشور هیچ مناسباتی با دولت کابل و یا اثر گذاری روی جریان های سیاسی این کشور ندارد.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید .

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 47881

به "سفر هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان به اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان به اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید