سازمان ملل نسبت به عواقب قاچاق ماسک های تقلبی هشدار داد

به گزارش مجله سرگرمی، نتایج مطالعات دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد حاکی است که افزایش ناگهانی تقاضا برای محصولات پزشکی برای مقابله با کووید-19، به رشد قاچاق محصولات تقلبی و غیراستاندارد همچون ماسک منجر شده است.

سازمان ملل نسبت به عواقب قاچاق ماسک های تقلبی هشدار داد

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری سازمان ملل، غاده والی (Ghada Waly) مدیر اجرایی دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل گفت که این ویروس، کاستی های موجود در چارچوب های نظارتی و قانونی با هدف جلوگیری از فراوری و قاچاق چنین محصولاتی را نمایان نموده است.

وی اضافه کرد: سلامت و جان افراد به واسطه سواستفاده جنایتکاران از بحران کرونا برای کسب درآمد از قبل نگرانی مردم و افزایش تقاضا در زمینه تجهیزات محافظتی شخصی و دارو، در معرض خطر است.

وی گفت: گروه های جنایی سازمان یافته و فراملی از شکاف موجود در نظارت بر محصولات پزشکی تقلبی و غیراستاندارد بهره می برند.

تقلبی بودن محصولات پزشکی خطر قابل توجهی را برای سلامت عمومی به همراه دارد، زیرا این محصولات به روشی مناسب در درمان این بیماری موثر نیست و ممکن است به مقاومت دارویی یاری کند.

گروه های جنایتکار همچنین به سرعت با فرصت های ناشی از بیماری کووید - 19 برای بهره برداری از آسیب پذیری ها و شکاف ها در نظام های سلامت و عدالت کیفری، سازگار شده اند.

شواهد نشان می دهد اقدامات غیرقانونی همچون کلاهبرداری و فراوری و قاچاق محصولات پزشکی تقلبی و غیراستاندارد، در پی شیوع کرونا اجرا شده است.

شایع شدن این بیماری همچنین به کلاهبرداری در زمینه اطلاعات یا دستکاری محتوای وب سایت های شرکت ها به منظور متقاعد کردن خریداران به اصل بودن اجناس، منتهی شده است.

تحقیقات دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد همچنین پیش بینی کرد که رفتار گروه های جنایتکار سازمان یافته به تدریج در طول دوره این بیماری همه گیر تغییر می نماید و به ویژه پس از فراوری واکسن برای کرونا، این گروه ها تمرکزشان را از قاچاق تجهیزات محافظت شخصی به قاچاق واکسن معطوف می نمایند.

حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی درگیر در برطرف این بیماری نیز به شکل کلاهبرداری های آنلاین ادامه می یابد.

در این میان، تقویت چارچوب های قانونی و مجازات ها و یک رویکرد دنیای هماهنگ برای جرم انگاری فراوری و قاچاق محصولات پزشکی تقلبی، بسیار حیاتی و مهم است، زیرا تنها یک رویکرد مشترک، پاسخ های موثر به جرایم تاثیرگذار بر اشخاص و سلامت عمومی را فراهم می نماید.

در عین حال، پیشگیری، تشخیص و پاسخ به جرایم مرتبط با محصولات پزشکی مستلزم آن است که افراد شاغل در بخش فراوری این محصولات از مهارت های جدید و بیشتر برخوردار شوند.

براساس آخرین آمار منتشر شده، تا به امروز در سراسر دنیا بیش از 11 میلیون و 950 هزار نفر به کووید-19 مبتلا شده و از این میان بالغ بر 546 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 16 شهریور 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 100163

به "سازمان ملل نسبت به عواقب قاچاق ماسک های تقلبی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل نسبت به عواقب قاچاق ماسک های تقلبی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید