سازمان ملل خواهان تحقیق فرانسه درباره خشونت علیه معترضان شد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل از فرانسه خواست تا درباره خشونت بیش از حد علیه معترضان در این کشور تحقیق کند.

سازمان ملل خواهان تحقیق فرانسه درباره خشونت علیه معترضان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان ملل متحد از فرانسه خواست تا درباره اعمال خشونت بیش از حد علیه معترضان به سیاست های دولت این کشور موسوم به جلیقه زردها تحقیق کند.

میشل باچلت رئیس جمهور اسبق شیلی و رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان در این مورد گفت: ما از دولت فرانسه می خواهیم که به مذاکره ادامه دهد و هر چه زودتر تحقیق درباره تمامی موارد استفاده بیش از حد از خشونت را شروع کند.

این در حالی است که خشونت های پلیس فرانسه علیه معترضان که به زخمی شدن و نقص عضو شماری از افراد منتهی شده، واکنش های فراوانی را در داخل این کشور به دنبال داشته است. در طول هفته های گذشته، پلیس فرانسه از هزاران گلوله لاستیکی علیه جلیقه زردها استفاده نموده است و نیروهای پلیس و ژاندارم های فرانسوی همچنان مجاز هستند که این تسلیحات را به کار گیرند. چندی پیش به همین دلیل، شورای دولتی پاریس به عنوان دادگاه عالی اداری در این کشور اعلام نمود که پلیس همچنان می تواند از این تسلیحات علیه جلیقه زردها استفاده کند.

انتهای پیغام/

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 14781

به "سازمان ملل خواهان تحقیق فرانسه درباره خشونت علیه معترضان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان تحقیق فرانسه درباره خشونت علیه معترضان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید