سازمان بهداشت جهانی: شیردهی عامل انتقال کرونا نیست

به گزارش مجله سرگرمی، سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد که شیردهی باعث انتقال کووید19 از مادر به نوزاد نمی گردد و فواید شیر مادر بسیار بیشتر از هرگونه احتمال خطر انتقال بیماری است.

سازمان بهداشت جهانی: شیردهی عامل انتقال کرونا نیست

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت آدینه شب در کنفرانسی خبری گفت که به نظر نمی رسد که مادران شیرده عامل انتقال ویروس کرونای جدید به نوزادان باشند و شواهد کنونی که حاصل تحقیقات دقیق این سازمان درباره احتمال انتقال کووید19 از مادر شیرده به نوزاد شیرخوار است، نشان می دهد که منافع شیر مادر بسیار بیشتر از هرگونه خطر احتمالی انتقال بیماری است.

آدهانوم شرح داد: ما می دانیم که بچه ها درباره کووید19 به مراتب در خطر کمتری هستند، در عین حال در خطر ابتلا به بیماری های بسیاری هستند که تغذیه از شیر مادر از آن ها جلوگیری می نماید و توصیه سازمان جهانی بهداشت براساس شواهد موجود این است که منافع شیر مادر بسیار بیشتر از خطر ابتلای نوزاد به کرونا است.

آنشو بانرجی مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز در این کنفرانس خبری گفت : محققان تنها تکه هایی از ویروس کرونا را در شیر مادر مبتلا به این ویروس یافته اند و ویروس زنده در شیر ماد یافت نشده است.

وی اضافه کرد: ما تا به امروز ویروس زنده در شیر مادر مشاهده نکرده ایم. لذا خطر انتقال از مادر به نوزاد تا به امروز اثبات نشده است.

پیشتر نیز ماندانا کبریایی متخص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا گفت که تغذیه انحصاری با شیر مادر برای شیرخواران زیر 6 ماه در رشد و تکامل و بهبود سیستم ایمنی شیرخوار موثر است و از شیرخوار در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می نماید، بنابراین قطع آن در ایام شیوع کرونا توصیه نمی گردد.

این متخصص اطفال اضافه کرد: کرونا بیماری است که باعث ایجاد عفونت در بینی، سینوس ها یا دستگاه تنفس فوقانی می گردد و این روزها بعضی مادران شیرده از لحاظ روانی تحت فشار هستند و با دیدن کوچک ترین علائمی گمان می نمایند که به این بیماری مبتلا شده اند و آنها بدون نگرانی با رعایت موارد یاد شده می توانند به کودک خود شیر دهند.

به گفته کبریایی، انواعی از مواد ایمنی بخش (انتی بادی) علیه کووید19 در نمونه های شیر مادران یافت شده که خبر خوبی است و این یعنی مادران مواد ایمنی بخش علیه ویروس کرونا می سازند و به وسیله شیر به شیرخواران خود منتقل می نمایند و ایمنی او را در برابر ویروس بالا می برند، بدون اینکه ویروس از راه شیر به شیرخوار انتقال یابد.

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 95095

به "سازمان بهداشت جهانی: شیردهی عامل انتقال کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: شیردهی عامل انتقال کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید