رضایی: ایران باید با قاطعیت گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر ضرورت برداشتن گام چهارم گفت که ایران باید با قاطعیت گام چهارم را بردارد و مجلس هم از این اقدام پشتیبانی می نماید.

رضایی: ایران باید با قاطعیت گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارد

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگاران درباره ضرورت برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی اظهار کرد: رفتارهای غربی ها و اروپایی ها نشان دهنده وجود اراده ای برای انجام تعهدات برجامی شان نیست. هر چه زمان می گذرد آن ها اقدامی انجام نمی دهند. انگار اروپایی ها نوچه و عنصر دست دوم آمریکایی ها هستند که نمی توانند بدون اجازه آمریکا کاری انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان شورای عالی امنیت ملی به عنوان متولی امر باید با سرعت برنامه گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران را آماده و به زودی اجرایی نمایند، گفت: ایران موضوعات زیادی برای برداشتن گام چهارم دارد که مهمترین آن راه اندازی مجدد نیروگاه اراک و برگرداندن آن به سازه قبلی است. این باعث فشار مضاعف به غربی ها شده که بتوانیم مثل قبل تولیدات مان را داشته باشیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید مجدد بر اینکه ایران باید محکم و قاطع گام چهارم را بردارد، گفت: مجلس پشتیبان این اقدام است چون تعلل باعث ایجاد خسارات زیاد می گردد کما اینکه این موضوع از مصوبات مجلس هم بوده که باید اقدام دو طرف در برجام هم تراز باشد.

رضایی در سرانجام یادآور شد: اگر تیم مذاکره نماینده از همان ابتدا تعهداتش را به سرعت اجرایی نمی کرد امروز دچار مشکل نمی شدیم. البته اکنون هم باید کاهش تعهدات برجامی را اجرایی کنیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 55204

به "رضایی: ایران باید با قاطعیت گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: ایران باید با قاطعیت گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید