رضایت کانادایی ها از رویه های استاندارد آنالیز سانحه در ایران

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در ایران است، گفت: وزیر راه و شهرسازی تاکید دارد با انتقال تجهیزات بازخوانی و بازسازی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی کار در ایران انجام گردد.

رضایت کانادایی ها از رویه های استاندارد آنالیز سانحه در ایران

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور نوروزی تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسن رضایی فر در گفت وگو با فارس، در تشریح آخرین شرایط آنالیز سانحه بویینگ اوکراینی گفت: روال آنالیز ادامه دارد. این بویینگ هواپیمای جدیدی است که نظیر این تایپ هواپیما در ایران وجود ندارد، بنابراین اطلاعات فنی و عملیاتی آن هم در کشور ما وجود ندارد که باید از کمپانی بویینگ و شرکت اوکراینی گرفته گردد.

وی ادامه داد: به تازگی در این باره سفری به اوکراین برای دریافت اطلاعات فنی و عملیاتی بویینگ سانحه دیده داشتیم، با مقامات عالی رتبه آنجا ملاقات برقرار شد. درباره جعبه سیاه، نحوه پرداخت خسارات و اطلاعات فنی مباحث رد و بدل شد.

رضایی فر با بیان اینکه باید آنالیز گردد چه اتفاقی برای هواپیما و پدافند هوایی ما اتفاق افتاده است که به این سانحه انجامیده است، گفت: در حال حاضر هیچ تیم خارجی در ایران نیستند. پیش از این اوکراینی ها و کانادایی ها بودند که ما بر اساس قوانین اطلاعات را به آنها دادیم، ضمن اینکه ما هم به اوکراین رفتیم و تیم کانادایی و فرانسوی آنجا بودند و اطلاعات را با هم رد و بدل کردیم .

رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه آنالیز سانحه بویینگ اوکراین مطابق استانداردهای جهان انجام می گردد، گفت: ابعاد سانحه و آنالیز آن گسترده است و یک بعد آن جعبه سیاه است. بخش نظامی هم در حال اجرا آنالیز های خود است و سپس آنالیز های بخش نظامی و ما تلفیق می گردد و نتیجه گیری مناسب و دقیق تعیین و اعلام می گردد تا کمبودها شناسایی گردد و چنین اتفاقی در آینده رخ ندهد، ضمن آنکه قوه قضائیه بر هر دو بخش نظامی و غیرنظامی نظارت دارد.

وی ادامه داد: ما بر اساس استانداردهای بین المللی و ضمیمه 13 انکس ایکائو از همه کشورهای ذی مدخل در این سانحه دعوت کردیم که بعضی به عنوان مشارکت و بعضی به عنوان شاهد به کشور ما آمدند.

رضایی فر گفت: کشور کانادا به عنوان شاهد نمایندگان خود را فرستاد که رویه های استاندارد ما را دیدند و رضایت خود را اعلام کردند.

رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه جعبه سیاه در ایران است، گفت: برای خرید تجهیزات و انتقال آنها و بازخوانی جعبه سیاه اقدام نموده ایم. وزیر راه و شهر سازی تاکید دارد این کار با اولویت در ایران انجام گردد. ما دو بار برای تامین تجهیزات بازخوانی به کشورهای آمریکا، کانادا و فرانسه درخواست داده ایم. بعضی گفته اند در حال آنالیز هستند و بعضی گفته اند امکان انجام این کار نیست.

وی تاکید نمود: این مسئله حاکمیتی کشور ما است و ما منتظر هستیم کشورهای دیگر تجهیزات بازخوانی را در اختیار ما قرار دهند.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 64605

به "رضایت کانادایی ها از رویه های استاندارد آنالیز سانحه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایت کانادایی ها از رویه های استاندارد آنالیز سانحه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید