رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیروهای رزمی

به گزارش مجله سرگرمی، نخست وزیر عراق در ملاقات با یک هیأت بلندپایه آمریکایی درباره موضوعات مختلفی از جمله خروج نیروهای رزمی از خاک عراق گفت و گو کرد.

رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیروهای رزمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، امروز (سه شنبه)، با هیأتی بلندپایه از آمریکا به ریاست برت مک گرگ هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا ملاقات و گفت و گو کرد.

خبرگزاری عراقی ناس به نقل از دفتر نخست وزیری عراق در این خصوص گزارش داد که درک شولت مشاور وزارت امور خارجه آمریکا، جویی هد دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک و همچنین دانا استرول معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه در این هیأت حضور داشته اند.

طبق بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، در این ملاقات، هماهنگی و همکاری مشترک در زمینه های مختلف مورد آنالیز قرار گرفته و بر فعال سازی نتایج گفت و گوی راهبردی میان عراق و آمریکا به ویژه در ارتباط با خروج نیروهای رزمی از عراق و همچنین توسعه همکاری در زمینه های مالی، فرهنگی وتجاری تأکید شده است.

در ادامه بیانیه مذکور همچنین آمده است که دو طرف، موضوع همکاری در زمینه بهداشتی، مبارزه با ویروس کرونا، یاری برای حمایت از بعضی مراکز بهداشتی عراق مورد بحث و آنالیز قرار داده اند.

دور جدیدی از گفت وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن در تاریخ 11 ژوئن سال 2020 (22 خرداد سال گذشته) در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار گردید و دو طرف در مورد موضوعات مختلفی به ویژه خروج نیروهای نظامی آمریکایی از عراق گفت و گو کردند.

در مرحله سوم گفت و گوهای راهبردی، طبق اعلام بغداد، دو طرف درباره خروج نیروهای رزمی بیگانه از خاک عراق توافق نموده اند.

احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در این خصوص اعلام نموده بود: حضور نیروهای آمریکایی پس از این گفت وگو به دادن مشاوره و آموزش محدود خواهد شد و نیروهای خارجی بر اساس یک جدول زمانی معین خارج از عراق مستقر خواهند شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 143445

به "رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیروهای رزمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نخست وزیر عراق با هیأتی بلندپایه آمریکایی درباره خروج نیروهای رزمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید