راه اندازی بزرگترین کارخانه فراوری واکسن کووید19 تا سرانجام بهار، تقاضای چند کشور برای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: تا به امروز بیش از پنج کشور از داخل و خارج از منطقه تقاضای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا را از ما داشتند اما تا زمانی که احتیاج کشور تامین نشود، واکسن صادر نخواهیم کرد.

راه اندازی بزرگترین کارخانه فراوری واکسن کووید19 تا سرانجام بهار، تقاضای چند کشور برای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد مخبر - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) - امروز در آیین رونمایی از خطوط فراوری و محصولات جدید شرکت نفت پارس و بهره برداری از طرح های زیست محیطی پالایشگاه سبز و رونمایی از سامانه جامع مدیریت راهبردی بر مبنای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، با اشاره به اهمیت موضوع کرونا اظهار کرد: در گذشته اعلام کردم که اگر واکسن به صورت آزمایشگاهی فراوری گردد و به فراوری انبوه نرسد، فایده ای ندارد. همانطور که روزی گفتم در فراوری ماسک خودکفا خواهیم شد و امکان صادرات آن را فراهم نموده ایم و بعضی با تردید به من نگاه کردند، امروز نیز می گویم که می توانیم در فراوری واکسن نیز به خودکفایی برسیم.

وی ادامه داد: فراوری ماسک در کمتر از دو ماه صورت گرفت و توانستیم در این عرصه به طور پیروز عمل کنیم؛ امروز نیز می گویم که بزرگترین کارخانه فراوری واکسن کووید 19 را تا پیش از خاتمه بهار راه اندازی خواهیم کرد؛ فاز اول که سه میلیون دوز است، پیش از سال فراوری خواهد شد و فاز دوم که پنج میلیون است حتما تا پیش از بهار اتفاق خواهد افتاد که فازهای بعدی نیز دارد که بعدا اعلام خواهیم کرد.

مخبر با تاکید بر این که ما در فراوری واکسن کرونا، کشور را خودکفا می کنیم و به نقطه ای می رسیم که چیزی به نام واکسن موضوعیت نداشته باشد، اظهار کرد: بعد از تامین احتیاج مردم کشور، احتیاج کشورهای دیگر را هم تامین خواهیم کرد.

مخبر با اشاره به اهمیت مسائل محیط زیستی گفت: توجه به مساله محیط زیست یک بحث حیاتی است؛ ما به لحاظ صنعتی شدن جهان آسیب های زیادی را متحمل شده ایم که هم در مسائل خانوادگی، جمعی و همبستگی تبعات خود را نشان داد. همچنین در مسائل محیط زیست نیز این مساله تبعات زیادی را به دنبال داشت.

رییس ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) با تاکید بر این که محیط زیست با اکوسیستم و زیست بوم جهان ارتباط دارد که اگر رعایت نگردد، مشکلاتی را ایجاد می نماید، توضیح داد: ما با دو موجود زنده و غیرزنده روبه رو هستیم که هر دو با رعایت نکردن محیط زیست آسیب می بینند که اکنون گرفتاری هایی از این حیث شامل حال ما شده است.

وی با اشاره به پتانسیل های شرکت نفت پارس اظهار کرد: این شرکت جزو تشکیلاتی است که در مرز دانش حرکت نموده و کار بزرگی که انجام دادند و این است که این پالایشگاه را تبدیل به تشکیلات پاک و افتخارآمیز نموده اند و امروز شاهدیم که در مرکز شهر نیز راه اندازی شده و سرسوزنی آلودگی ایجاد نمی گردد.

به گفته مخبر، ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) روی مساله محیط زیست به شدت حساس است و تا به امروز یک درخت از جایی بریده نشده و در این مدت بیش از 100 هزار هکتار فضای سبز و جنگل ایجاد نموده ایم؛ به طور مثال در تهران ظرف سه سال گذشته 1000 هکتار فضای سبز ایجاد شده همچنین در خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیز این مساله را در دستور کار داریم.

رییس ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) با تاکید بر این که حتما مساله محیط زیست در پروژه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ایجاد می گردد، توضیح داد: نقش شرکت نفت پارس در دوران کرونا بی نظیر بود، چرا که روزی که در خیابان های انگلیس و آمریکا، مردم در حال غارت و زدن یکدیگر برای پیدا کردن ماسک بودند و این دوستان کمر همت بستند و ظرف 23 روز یک کارخانه بزرگ که در منطقه بی نظیر است، با ظرفیت فراوری روزانه پنج میلیون ماسک ایجاد کردند و در حال حاضر نیز بیش از 100 میلیون ماسک در انبارها ذخیره داریم.

وی ادامه داد: در حوزه تجهیز مواد ضدعفونی نیز اقدامات خوبی در این شرکت انجام شد و می توان گفت که تشکیلات شرکت نفت پارس یک واکنش سریع برای مقابله با ویروس کرونا است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 134757

به "راه اندازی بزرگترین کارخانه فراوری واکسن کووید19 تا سرانجام بهار، تقاضای چند کشور برای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی بزرگترین کارخانه فراوری واکسن کووید19 تا سرانجام بهار، تقاضای چند کشور برای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید