دیدار گریفیتس با بدرالدین الحوثی و مهدی المشاط در صنعا

به گزارش مجله سرگرمی، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با دبیرکل جنبش انصارالله و رئیس شورای عالی سیاسی یمن به منظور احیای گفت وگو های صلح برای خاتمه دادن به تجاوز 4 ساله ائتلاف سعودی به یمن، دیدار کرد.

دیدار گریفیتس با بدرالدین الحوثی و مهدی المشاط در صنعا

به گزارش ، مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن روز سه شنبه با سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، دبیرکل جنبش انصارالله و مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیدار کرد.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن به منظور احیا گفت وگو های صلح برای خاتمه دادن به تجاوز 4 ساله ائتلاف سعودی به یمن با مارتین گریفیتس در صنعا دیدار کرد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز در دیدار جداگانه با گریفیتس خاطرنشان کرد یمن به حمایت خود از کوشش های نماینده سازمان ملل تا زمانی که اهدف ملت یمن محقق شوند ادامه داده و از صلح فراگیری که به درد و رنج ملت یمن و بازگشت امنیت به این کشور بیانجامد، استقبال می نماید.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این دیدار در صنعا تاکید نمود: برای تحقق صلح در یمن، طرح های زیادی را ارائه نموده ایم که این مساله جدیت ما برای رسیدن به راه چاره های مسالمت آمیز همزمان با شروع بیش از 90 درصد از تعهدات توافقات استکهلم را مربوط به الحدیده را نشان می دهد، این در حالی است که طرف دیگر در اجرای تعهداتش، هیچ گامی برنداشته است.

ماریتن گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن نیز از طرح رئیس شورای عالی سیاسی یمن و آزادی صد ها اسیر استقبال نموده و گفت که این طرح می تواند باعث تشویق به صلح می گردد.

این در حالی است که کمیته جهانی صلیب سرخ روز دوشنبه خاطرنشان کرد نیرو های انصارالله در اقدامی یکجانبه 290 اسیر جنگی متعلق به ائتلاف سعودی را آزاد کردند.

جنبش انصارالله یمن روز دوشنبه خاطرنشان کرد 350 زندانی، از جمله سه عربستانی را تحت نظارت سازمان ملل، به عنوان بخشی از اقدام برای دستیابی به صلح آزاد خواهد نمود.

در همین حال سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن در کنفرانسی خبری گفت: پس از کسب پیروزیت در مرحله نخست عملیات نصر من الله رزمندگان یمنی با روحیه ای بالا بخش دوم عملیات را شروع کردند. اهداف مرحله دوم پیشروی و آزادسازی مناطق گسترده ای از محور نجران و به طور تعیین منطقه کتاف بود. نقش مهمی که نیرو های اطلاعاتی ایفا کردند در پیروزیت هر دو مرحله عملیات نصر من الله موثر بود.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن اضافه کرد: در مرحله دوم عملیات نصر من الله مناطقی در نجران آزادسازی شد و یگان موشکی شش عملیات را در محور نجران انجام داد. یگان پدافندی نیز در این عملیات با چهل حمله توسط بالگرد های آپاچی مقابله کرد.

یحیی سریع اضافه کرد: مرحله دوم عملیات نصر من الله پس از پیروزیت مرحله اول، عملیات شهید ابوالحسنین نام گرفت. پیروز شدیم در این عملیات 150 کیلومتر از مناطق نجران را آزاد کنیم و بیش از 200 نیروی دشمن کشته و زخمی شدند.

روز شنبه یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن از اجرای عملیات گسترده و مهم در محور نجران در جنوب عربستان با نام نصر من الله و به اسارت دریافت هزاران مزدور سعودی اطلاع داد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 48550

به "دیدار گریفیتس با بدرالدین الحوثی و مهدی المشاط در صنعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار گریفیتس با بدرالدین الحوثی و مهدی المشاط در صنعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید