دعوت انصارالله به گفت وگوی یمنی-یمنی

به گزارش مجله سرگرمی، یکی از رهبران انصار الله در واکنش به درگیری های جاری در عدن در جنوب یمن همه گروه های سیاسی در این کشور را به بازگشت به میز گفت وگوی یمنی-یمنی برای حل بحران دعوت کرد.

دعوت انصارالله به گفت وگوی یمنی-یمنی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد ناصر البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله، از کلیه احزاب و گروه های سیاسی یمن خواست تا به میز گفت وگو برگردند مشروط بر این که گفت وگو یمنی-یمنی باشد.

البخیتی در پستی در حساب فیسبوک خود خطاب به یمنی ها گفت: درگیری در عدن شرط بندی غلط بر اقدام نظامی و اتکای اشتباه به مداخله خارجی را ثابت می نماید.

این عضو انصارالله تأکید کرد که راه چاره بحران یمن در بازگرداندن روند سیاسی با بازگشت همه احزاب به میز گفت وگو در گفت وگوی یمنی- یمنی است.

البخیتی گفت که گفت وگو بهترین راه چاره برای تشکیل یک قدرت انتقالی به نمایندگی از همه احزاب است. قدرتی که مسئول بسط حاکمیت قانون اساسی و نماینده یمن در مجامع بین المللی است.

دعوت محمد البخیتی یکی از رهبران انصار الله از همه طرف های یمن برای بازگشت به میز گفت وگو مصادف است با درگیری ها در شهر عدن که بین شورای انتقالی جنوبی (مورد حمایت امارات) و نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی ، رئیس جمهور مستعفی یمن جریان دارد.

هانی بن بریک، نائب رئیس شورای انتقالی جنوب یمن ضمن اعلام آماده باش علیه حکومت منصور هادی در عدن خواستار تسلط نیروهایش بر کاخ المعاشیق و دیگر مناطق عدن شده است. جایی که تا این لحظه شاهد درگیری های شدید و کشته و زخمی شدن نیروهایی از دوطرف شده است.

ص

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 36673

به "دعوت انصارالله به گفت وگوی یمنی-یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت انصارالله به گفت وگوی یمنی-یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید