دست کرونا روی گلوی ملت

به گزارش مجله سرگرمی، با توجه به شروع موج چهارم کرونا و تشدید بیماری در خراسان جنوبی، شهرستان های استان روز های سختی را پشت سر می گذارند

دست کرونا روی گلوی ملت

به گزارش خبرنگار از ، دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در 24 ساعت گذشته در استان 133 آزمایش مولکولی کرونا اجرا شده است که از این میان 65 مورد مثبت اعلام شد که 30 نفر بستری و 35 نفر هم سرپایی مداوا شدند.

او اضافه نمود: همچنین در این مدت 590 تست سریع هم علاوه بر تست های مولکولی در استان انجام شد که 150 مورد مثبت اعلام شده است.

دهقانی در ادامه شرح داد: از این تعداد در شهرستان بیرجند 106 مورد؛ در قاین 25 مورد؛ نهبندان 16 مورد؛ طبس 13 مورد؛ سرایان 10 مورد؛ سربیشه 12 مورد و دیگر شهرستان ها هم مورد های مبتلا به کوئید 19 شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: 336 بیمار تنفسی در استان بستری هستند که از این میان 36 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال عمومی 5 نفر مساعد نیست.

او گفت: 63 بیماری تنفسی از بیمارستان های استان ترخیص شده اند که 39 مورد مربوط به کرونا است.

دهقانی به تشدید بیماری در استان اشاره کرد و اضافه نمود: شاهد افزایش روزانه بیماران تنفسی و بستری هستیم که امیدواریم با همکاری و همیاری مردم و تمام دستگاه های مربوط این آمار رو به کاهش برود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سرانجام شرح داد: با توجه به جهش های متعدد این ویروس در کشور های مختلف، این موضوع باید درس عبرتی شود تا با همکاری و رعایت شاهد کاهش هر چه سریع تر این بیماری باشیم.

ک

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 142298

به "دست کرونا روی گلوی ملت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست کرونا روی گلوی ملت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید