درخواست مقامات پیشین کشورها برای افزایش همکاری جهانی در مقابله با شیوع کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، چندین مقام بلندپایه پیشین خارجی و ده ها کارشناس پیرامون مقابله با شیوع کرونا نظرات خود را ابراز کردند و خواهان تقویت همکاری جهانی شدند.

درخواست مقامات پیشین کشورها برای افزایش همکاری جهانی در مقابله با شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، 31 اوت (10 شهریور) اتحادیه همکاری اندیشکده های کمربند و جاده، مجمع رایانه ای بین المللی عالیرتبه ای را به صورت مجازی برگزار کرد که موضوع آن فراتر از تفاوتهای ایدئولوژیک و ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک بود. چندین مقام بلندپایه پیشین خارجی و دهها کارشناس داخلی و خارجی پیرامون این موضع نظرات خود را ابراز کردند و خواهان تقویت همکاری دنیای شدند.

کارشناسان حاضر تفاوت ایدئولوژیک تبلیغ شده توسط بعضی سیاستبازان غربی و همچنین چشم پوشی آنان بر همکاری دنیای را سرزنش کردند.

دانیلو ترک، رئیس جمهور پیشین اسلونی گفت که جامعه بین المللی و همه کشورها ضروریست که از تفاوتهای ایدئولوژیک فراتر بروند. شیوع کرونا مساله همه گیری دنیایست و تنها به وسیله همکاری چندجانبه بین المللی می تواند به طور موثر حل گردد. همکاری چندجانبه نسخه مطلوب غلبه بر تفاوتهای ایدئولوژیک است.

اونگ تی کیت (Ong Tee Keat) معاون رئیس پیشین مجلس مالزی بر این باور است با توجه به نظم دنیای کنونی، نباید با به اصطلاح دمکراسی غرب معنای الگوی مدیریت دنیای را تدوین کرد. در نهایت حق آنالیز مناسب بودن یا نبودن یک الگوی مدیریت ملی در دست مردم کشورهاست نه تصورات هر کشور بزرگی.

شرکت نمایندگان این دور از مجمع اظهار داشتند که برای رویارویی با شیوع کرونا که دشمن مشترک بشر است، هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی از خود دفاع کند؛ کل دنیا باید دست به دست هم همکاری و مشترکا با بحران دنیای مقابله نمایند.

سونگ تائو، رئیس بخش ارتباطات با کشورهای خارجی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در مراسم گشایش این مجمع سخنرانی کرد و گفت: چین آماده است همراه با دیگر کشورهای دنیا، از سامانه بین المللی با محور سازمان ملل و نظم بین المللی بر پایه قوانین بین المللی دفاع کند تا برای ترویج صلح و پیشرفت دنیا و همچنین ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک خرد و نیروی خود را به میان آورد.

در این مجمع، پیشنهاد مشترک برای تقویت همکاری بین المللی و ترویج ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک مطرح شده از سوی نزدیک به 200 اندیشکده داخلی و خارجی خوانده شد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 108131

به "درخواست مقامات پیشین کشورها برای افزایش همکاری جهانی در مقابله با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مقامات پیشین کشورها برای افزایش همکاری جهانی در مقابله با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید