خسارت 26000 میلیارد تومانی کرونا به اصناف

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، هوشیار فقیهی معاون اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران، با بیان اینکه 57 گروه از اصناف برای اینکه مشمول دریافت تسهیلات و حمایت های دولتی شوند، از سوی اتاق اصناف شناسایی شده بود، اظهار کرد: در حال حاضر 25 رسته از این 57 گروه برای دریافت تسهیلات با سود 12 درصد از سوی دولت انتخاب شدند که کافی شاپ ها، تالارها، آرایشگاه ها، واحدهای پوشاک و کیف و کفش از جمله آنها بودند.

خسارت 26000 میلیارد تومانی کرونا به اصناف

به گفته وی بر اساس برآوردها هزینه ماهانه اداره کردن 25 رسته یاد شده 14 هزار و 300 میلیارد تومان بوده است. هزینه ماهانه اداره کردن یا خسارت وارد شده به 32 گروه دیگر هم 12 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده که تا به امروز برای آن ها تسهیلاتی در نظر گرفته نشده است.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه هدف اصلی اتاق اصناف حفظ اشتغال واحدها بوده است، شرح داد: در این راستا در ماه های گذشته اتاق اصناف ایران در زمینه معافیت های مربوط به بیمه و اقتصادیات از دولت درخواست های داشته است، چرا که رقم قابل توجهی از شاغلان کشور در این بخش ها فعالیت می کنند. البته با توجه به شرایط فعلی محدودیت هایی در زمینه ارائه کمک های دولتی وجود داشته است و امیدواریم با بازگشایی واحدها اشتغال موجود در این بخش ها حفظ شود.

به گفته فقیهی در حال حاضر حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر در بخش های غیرمشمول تسهیلات و حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر در بخش های مشمول شاغل هستند.

منبع: ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 95693

به "خسارت 26000 میلیارد تومانی کرونا به اصناف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 26000 میلیارد تومانی کرونا به اصناف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید