خبرنگاران 4500 میلیارد ریال اعتبار جدید به طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تزریق شد

به گزارش مجله سرگرمی، ارومیه- خبرنگاران- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حل مشکل اعتباری طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه در سفر معاون رییس جمهوری به استان گفت: پیش از این سفر چهار هزار و 500 میلیارد ریال برای این طرح اختصاص داده شده بود که سبب تحرک بیشتر اجرایی در این پروژه شد.

خبرنگاران 4500 میلیارد ریال اعتبار جدید به طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تزریق شد

محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دریاچه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در سفر سال گذشته معاون اول رییس جمهوری به آذربایجان غربی، بخشی از اعتبار این طرح تامین و کسری تامین اعتبار پروژه حل و در این سفر نیز این امر تکمیل شد.

وی گفت: در حال حاضر، بودجه کامل احداث سد کانی سیب و تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه تامین شده و این طرح، دی ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه علاوه بر تونل انتقال آب به دریاچه، از پساب تصفیه خانه های فاضلاب و سد چپرآباد نیز بخشی از آب مورد احتیاج برای احیای دریاچه ارومیه تامین خواهد شد، گفت: از هرکدام از طرح های سد چپرآباد و پساب تصفیه خانه ها 50 میلیون مترمکعب اختصاص می یابد که رقم قابل توجهی است.

شهریاری ادامه داد: با اتمام پروژه های دریاچه ارومیه با بارش مناسب بین 2 تا سه میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه می گردد که امیدواریم با این رقم طی سال های آینده دریاچه به تراز خوب برسد.

وی همچنین از تصمیم دولت برای افتتاح پروژه های عظیم دارای پیشرفت اعتباری مناسب در آذربایجان غربی تا خاتمه دولت دوازدهم اطلاع داد و گفت: تالار ارومیه، خاتمهه سرو، پتروشیمی میاندوآب، چهارهزار و500 واحد مسکن مهر، 40 کیلومتر کریدور عظیمراهی شمال - جنوب و 250 تا 300 کیلومتر جاده روستایی از جمله طرح های در نظر گرفته این استان در این بخش است.

از 36 کیلومتر طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه بیش از 33 کیلومتر اجرایی شده و حدود 2 هزا ر و 800 متر باقی مانده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 94630

به "خبرنگاران 4500 میلیارد ریال اعتبار جدید به طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 4500 میلیارد ریال اعتبار جدید به طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید