خبرنگاران پرخاش به خبرنگار آسیایی تبار؛تریبون ترامپ جدا شد

به گزارش مجله سرگرمی، نیویورک- خبرنگاران- گسترش کرونا در کاخ سفید و نگرانی از ابتلای ترامپ به کووید-19، باعث شد تا در نشست خبری روز دوشنبه، تریبون ترامپ از سایر اعضای کارگروه مبارزه با کرونا جدا شود.

خبرنگاران پرخاش به خبرنگار آسیایی تبار؛تریبون ترامپ جدا شد

دونالد ترامپ در این نشست خبری به انجام 2 میلیون و 900 هزار آزمایش کرونا در آمریکا اشاره کرد و گفت: توانایی انجام آزمایش در اینجا بیشترین توسعه را در سطح جهان داشته است.

این در حالی است که تا به امروز سه مقام ارشد پزشکی آمریکا به دلیل نگرانی از احتمال ابتلا به کرونا، خود را در قرنطینه قرار داده اند و روز گذشته هم خبرهایی مبنی بر قرنطینه مایک پنس معاون اول ترامپ، منتشر شد.

وی در پاسخ به این سوال که روز گذشته معاون اول شما خود را در قرنطینه قرار داد چرا که برخی از کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شده اند، آیا نشان دهنده شکست سیستم مراقبتی نیست، گفت: ما با یک دشمن نامرئی روبرو هستیم، این افراد چندبار آزمایش کرونا داده بودند که منفی بود و یکبار مثبت شد.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: این نگران کننده و نشان دهنده شکست سیستم مراقبتی نیست.

ترامپ در جواب به این سوال که شما از کارکنان خود هر روز آزمایش کرونا می گیرید، چه زمانی این برای همه شهروندان فراهم خواهد شد که آنها هم هر روز آزمایش انجام دهند؟ گفت: به زودی این ظرفیت فراهم خواهد شد.

وی وقتی با این سوال روبرو شد که آیا این تبعیض نیست که کارکنان کاخ سفید هر روز آزمایش انجام دهند و مردم عادی از چنین امکانی برخوردار نباشند، مدعی: اگر ما چنین کاری نکنیم، شما به سرعت این سوال را مطرح می کنید که چرا از کارکنان خود آزمایش نمی گیرید.

مردم در هر شرایطی می میرند!

خبرنگاری پرسید که در توئیت هایتان انگیزه دموکرات ها برای تداوم تعطیلی به خاطر ایمنی، سیاسی دانسته اید در حالیکه انگیزه خودتان برای بازگشایی اقتصاد به خاطر انتخابات پیش رو، سیاسی است.

رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد: اگر به پنسیلوانیا به عنوان نمونه نگاه کنید، می بینید که مردم می خواهند برگردند اما تعدادی از مقامات می گویند شما نمی توانید. مردم در ایالت های آبی(دموکرات) خواستار بازگشتن به فعالیت هستند.

ترامپ اضافه کرد: آنها می خواهند که کشورمان بازگشایی شود و من هم چنین می خواهم. البته می خواهم با ایمنی این بازگشایی انجام شود اما می خواهم که باز شود.

وی در ادامه اظهارات شگفت انگیز خود گفت: فراموش نکنید که مردم در شکل های دیگری هم می میرند. اگر همه چیز را تعطیل کنید، درهای خانه ها را ببندید و اجازه تحرک به آنها ندهید، باز هم مردم خواهند مرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اضافه کرد: به معتادان، به خودکشی ها و چیزهای دیگری که اتفاق می افتد، نگاه کنید. مردم در این راه ها می میرند که می توانید پرونده ای با ارقام بالاتر ایجاد کنید.

ترامپ ادامه داد: برخی از مردم و من توجه داده ایم که برخی ایالت ها می توانند سریع تر حرکت کنند در حالی که ایمنی را هم داشته باشند. رجحان با ایمنی است اما مردم در موقعیت تعطیلی هم می میرند.

برآشفتگی از سوال خبرنگار آسیایی تبار

خبرنگار آسیایی تباری پرسید: بارها گفته اید که آمریکا بهتر از هر کشور دیگری عمل کرده است، پس چرا آمار جان باختگان آمریکا هر روز بیشتر از دیگر کشورها است؟

رئیس جمهوری آمریکا که از این سوال برآشفته بود، پاسخ داد: در تمام جهان، هر روز تعداد زیادی جان خود را از دست می دهند. شاید باید این سوال را از چین بپرسید. این سوال را از من نپرس، این سوال را از چین بپرس؛ باشد؟! اگر از آنها بپرسید شاید پاسخ غیرمعمول دریافت کنید.

خبرنگار پرسید چرا به طور مشخص چنین حرفی را به من گفتید؟

ترامپ پاسخ داد: من به تو گفتم و به هرکسی که چنین سوال زننده ای بپرسد، می گویم.

در سرانجام هم ترامپ به خبرنگاری که از او خواسته بود تا سوالش را بپرسد به دلیل اینکه اجازه داد این خبرنگار آسیایی تبار ادامه انتقاد از پاسخ ترامپ را داشته باشد، مجال پرسش نداد و نشست خبری را ترک کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 19 تیر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 90372

به "خبرنگاران پرخاش به خبرنگار آسیایی تبار؛تریبون ترامپ جدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرخاش به خبرنگار آسیایی تبار؛تریبون ترامپ جدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید