خبرنگاران مسائل چهار روستای بخش مرکزی دماوند آنالیز شد

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران - مسائل چهار روستای بخش مرکزی شهرستان دماوند همچون بولان، تنگه، دوآب، وردانه و همچنین محله ساران شهر کیلان با حضور مسئولان شهرستان آنالیز شد.

خبرنگاران مسائل چهار روستای بخش مرکزی دماوند آنالیز شد

به گزارش خبرنگاران، جمعی از مسئولان شهرستان دماوند عصر امروز دوشنبه به منظور رسیدگی به مسائل و درخواست های اهالی روستاهای بولان، تنگه، دوآب، وردانه و همچنین محله ساران شهر کیلان از توابع بخش مرکزی دماوند با حضور در محل روستاها و محله مذکور با اهالی ملاقات و مصاحبه کردند.

از جمله مسائل مطرح شده در این ملاقاتها را می توان به موضوعات مربوط به طرح هادی، عدم آنتن دهی خطوط تلفن همراه و نبود شبکه اینترنت و تلویزیون، کمبود آب کشاورزی و شرب، تسریع در عملیات گاز رسانی، مسائل مربوط به جهت دسترسی به این روستاها و مسائل ناشی از فعالیت معادن اشاره نمود.

همچنین زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری، مقاوم سازی بافت فرسوده، بیکاری جوانان، احداث استخر ذخیره آب و برطرف اختلافات ناشی از هم مرز بودن با استان سمنان نیز از دیگر مسائل و درخواست های مطرح شده در این ملاقاتها بود.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این ملاقات به خبرنگاران گفت: آنچه که باید توسط دستگاه های اجرایی پیگیری گردد، بر اساس توان موجود و مطابق قانون انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: عمده مصوبات و پیگیری ها در حوزه گازرسانی، آب شرب و فیبر نوری بود که با هماهنگی های به عمل آمده، پیمانکار شرکت گاز آمادگی شروع به کار را دارد و در روزهای آینده نسبت به حفاری عملیات پروژه اقدام خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه همزمان با عملیات حفاری گاز، بحث فیبر نوری این مناطق نیز انجام خواهد شد و تمام شرایط و امکانات آماده اجرای این دو پروژه است، اعلام کرد: مسائل مربوط به آب شرب این روستاها که در سنوات اخیر مشکل کیفیت آب شرب را داشته و مدیریت آن نیز با شوراهای روستایی بود، مقرر شد اداره آب و فاضلاب شهری مطالعات خود را در این حوزه شروع کند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: پس از اتمام آنالیز و مطالعات، افزایش کیفیت آب شرب این روستاها در دستور کار قرار گرفته و عمده مسائل روستاهای مذکور و محله ساران تا چند ماه آینده مرتفع خواهد شد.

برطرف محرومیت از چهره روستاهای بولان و تنگه از ابتدای فعالیت دولت شروع شد

حیدری در مورد چرایی محرومیت بیش از حد دو روستای تنگه و بولان، توضیح داد: محرومیت روستاهای تنگه و بولان بحث دیروز و امروز نبوده و مسبوق به سابقه است و در دولت تدبیر و امید نیز بیشترین توجه به این روستاها انجام شده است.

وی ادامه داد: افتتاح دهیاری در روستای بولان به منظور قرار دریافت این روستا در ردیف بودجه دولتی، تعبیه دکل اینترنت در روستای تنگه و همچنین احداث دیوار حائل، زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری در روستای وردانه را می توان به عنوان مهم ترین اقدامات انجام شده در این روستاها قلمداد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی را در چهره روستایی به ارمغان آوردیم، اما محرومیت بیش از حد این روستاها سبب شد تا بعضی از مسائل مرتفع نگردد، گفت: یکی از عمده ترین مسائل مربوط به اهالی بوده که در سنوات اخیر و قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقدام به تخلیه روستا نمودند و در طی این سال ها هم خود را صرف بازگشت و مهاجرت معکوس این افراد نمودیم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان داشت: خالی از سکنه شدن روستاها سبب سوق پیدا کردن به سمت محرومیت می گردد؛ در ملاقاتهای انجام شده طلب مردمی و سکونتی را مشاهده نکردیم تا مسئولان بیش از گذشته به این روستاها امکانات دهند.

وی با بیان اینکه حجم مطالبات و نیازها اعتبار ویژه ای را می طلبد و امیدواریم که با یاری مردم و حضورشان در روستا این امر مهم تحقق یابد، اضافه کرد: علی ایحال، با توجه به شرایط موجود اقداماتی شروع شده و آمادگی لازم به منظور محرومیت زدایی روستاهای تنگه و بولان وجود دارد.

اجرای 600 طرح و اشتغال دوهزار نفر تا تیرماه سال آینده

سیداحمد رسولی نژاد، نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت شورای اسلامی نیز در این ملاقات گفت : با همکاری ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) 600 طرح با ظرفیت اشتغال 2000 نفر تا تیرماه سال آینده در شهرستان های دماوند و فیروزکوه اجرایی می گردد.

وی ادامه داد: هدف ما حفظ جمعیت روستاها است تا زمینه توسعه روستایی فراهم گردد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 102522

به "خبرنگاران مسائل چهار روستای بخش مرکزی دماوند آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسائل چهار روستای بخش مرکزی دماوند آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید