خبرنگاران قضاوت برای مدیریت کرونا زود است

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران- رئیس بیمارستان امام خمینی،(ره)گفت: قضاوت برای مدیریت کرونا زود است، چون هنوز در بحران این بیماری به سر می بریم.

خبرنگاران قضاوت برای مدیریت کرونا زود است

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، خسرو صادق نیت افزود: شاید هنوز برای قضاوت مدیریت بیماری زود است، چون هنوز در دل بحرانیم و هر روز با تحلیل اتفاقات روزهای قبل برای روزهای آینده برنامه ریزی می کنیم. مهم ترین تلاش ما این است که از بیماری و از نیازهای مردم مبتلا به کرونا عقب نمانیم و خدماتمان را برای روزهای آینده آماده کنیم که اگر بیماری سخت تر شد، اگر مراجعات بیشتر شد، خدمات ما دچار نقص نشود، سعی کردیم از قبل شرایط را پیش بینی کنیم و راهکارش را با خرد جمعی پیدا کنیم و از کمک همه اساتید از گروه ها و رشته های مختلف استفاده کردیم.

وی گفت: عدالت در همراهی و تامین نیازهای بیمارستان ها می توانست تمامی ظرفیت واقعی همه بیمارستان را با حداکثر توان مورد استفاده قرار دهد، به عنوان مثال من شاهد بودم یک بیمارستان به خاطر مراجعه زیاد و ظرفیت کم نمی توانست خدمات مطلوب به مردم ارائه کند و یک بیمارستان ظرفیت های زیادی داشت که مورد استفاده قرار نمی گرفت. اگر هماهنگی بهتری صورت می گرفت استیصال و ناراحتی مراجعین کمتر می شد و می توانستیم خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم.

صادق نیت ادامه داد: در سطح کشور نمی توانم قضاوت کنم ولی در سطح استان تهران کار وزارتخانه و دانشگاه ارزشمند و قابل دفاع بود. البته نواقصی هم وجود داشت که در بحران ها بروز برخی اشکالات طبیعی است و با بررسی و پیگیری می تواند کاهش پیدا کند.

وی افزود: یکی از نقاط ارزشمند در مدیریت این بحران وجود معاون درمان وزارت بهداشت بود که قاطع، دلسوز و پیگیر بحران را مدیریت کرد و اگر این تلاش ها نبود ما موفقیت های یک ماه و نیم اخیر را نمی داشتیم. از طرفی ستاد دانشگاه هم در اوج بحران به دور از هیاهو، استرس و کارهای عجولانه توانست موضوع را باقدرت و دلسوزی به خوبی مدیریت کند و پشتیبانی خوبی هم از بیمارستان ها کرد. این همدلی و همراهی ستاد سبب شد بیمارستان های خط مقدم کرونا بتوانند در عین تأمین سلامت کارکنان، خدمات خوبی به مردم بدهند.

وی اعلام نمود: این در حالی است که بر اساس برخی از اخبار رسیده، کشورهای پیشرفته ای چون ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و فرانسه نه از کارکنان درمانی خود به خوبی حفاظت کردند و نه جوابگوی خوبی برای مراجعان بودند، در کنار دلسوزی و فداکاری سلحشورانه پزشکان، پرستاران و همه کادر بیمارستان ها، همراهی و پشتکار جدی سطوح بالای مدیریت دانشگاه و وزارت بهداشت تکمیل کننده این حماسه بود. به نظرم این بحران توانست توانایی کادر درمان را نشان دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 82678

به "خبرنگاران قضاوت برای مدیریت کرونا زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قضاوت برای مدیریت کرونا زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید