خبرنگاران شهرداری یزد، 40 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا اختصاص داد

به گزارش مجله سرگرمی، یزد - خبرنگاران - شهرداریزد از اختصاص 40 میلیارد ریال برای خرید یک دستگاه تشخیص ویروس کرونا (PCR) و تجهیز اولین مرکز مقابله با بحران های زیستی در استان اطلاع داد.

خبرنگاران شهرداری یزد، 40 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا اختصاص داد

جمال الدین عزیزی در نشستی اضافه نمود: این امر با همکاری شورای اسلامی شهر به منظور تجهیز بیمارستان شهید صدوقی (ره) برای نخستین بار در کشور انجام شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، وی با اشاره به راه اندازی اولین مرکز مقابله با بحران های زیستی با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: این مرکز در زمینی به مساحت هزار متر مربع و در مجاورت بیمارستان شهید صدوقی است در این مرکز بخش های تریاژ، اورژانس، استراحت کادر پرستاری، مرکز آموزشی و اطلاع رسانی و انبار پیش بینی شده است.

وی گفت: لایحه شهرداری در مورد خرید یک دستگاه نمونه گیری آزمایشگاهی، دو کیت تشخیص، خرید سه باب سازه اسکان برای ساخت سوله بحران زیستی و خرید سایر تجهیزات و لوازم مورد احتیاج جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جمعاً به مبلغ 40 میلیارد ریال در دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد به تصویب رسید.

عزیزی با اشاره به اینکه با استقرار این دستگاه در یزد امکان انجام روزانه 90 تست کرونا فراهم می گردد توضیح داد: این دستگاه قابلیت های زیادی دارد و پس از عبور از این بحران نیز کاربردهای مؤثری در حوزه بهداشت درمان استان یزد خواهد داشت.

شهردار شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه بحران های زیستی به دلیل تأثیرات گسترده ای در حوزه های اجتماعی ایجاد می نمایند احتیاجمند توجه بیشتری هستند، گفت: این دستگاه را از سوی شورای شهر یزد و شهرداری به شهروندان یزدی هدیه می کنیم و به مردم اعلام می کنیم که مجموعه شورای شهر و شهرداری به مباحث بهداشت و درمان شهر و شهروندان توجه ویژه ای دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی، سرویس های بهداشتی سطح شهر، وسایل بازی پارک ها و سایر فضاهای عمومی سطح شهر ضدعفونی می گردد، تاکید نمود: شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد، همسو با متولی بهداشت شهر عمل خواهند کرد و خود را حامی حوزه بهداشت و درمان شهر جهانی یزد می داند.

عزیزی با اشاره به طرح کنترل مبادی ورودی شهر یزد، گفت: هم اکنون این اقدام در ترمینال اصلی شهر در حال اجرا است.

شهردار شهر جهانی یزد همچنین توضیح داد: به دلیل اینکه یزد شرایط خوبی از نظر شیوع این بیماری دارد، ممکن است از شهرهای دیگر به یزد بیایند که احتیاج به کنترل شدید ورودی ها داریم.

وی بر لزوم مشارکت و آموزش شهروندان برای مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا در شهر میراث جهانی یزد تاکید نمود.

تا به امروز 300 نفر مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان یزد بستری شدند که تست پنج نفر از آنان مثبت و 2 نفر از آنها فوت کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 74008

به "خبرنگاران شهرداری یزد، 40 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرداری یزد، 40 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید