خبرنگاران تشخیص متانول درمایعات الکلی به روش کروماتوگرافی گازی انجام می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، بندرعباس- خبرنگاران- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: روش سریع تشخیص و اندازه گیری متانول در مایعات الکلی و معین ماهیت الکل ها توسط دستگاه کروماتوگرافی گازی در استان انجام می گردد.

خبرنگاران تشخیص متانول درمایعات الکلی به روش کروماتوگرافی گازی انجام می گردد

دکتر غلامعلی جاودان پنجشنبه شب با اعلام این خبر اضافه کرد: در این روش باتلاش کارشناسان آزمایشگاه معاونت غذا و داروی هرمزگان نتیجه آزمایش در کمتر از 20 دقیقه به دست می آید و ماهیت مایعات الکلی از نظر وجود متانول و اتانول و مقدار هر یک از آنها قابل انجام است.

وی ابراز کرد: هم اکنون نمونه های مختلف مایعات الکلی از نظر ماهیت و درصد هر کدام از الکل ها در آزمایشگاه معاونت غذا و دارو درحال انجام است.

این مسوول اظهارداشت: نداشتن احتیاج به روش تقطیر وقابلیت اعتماد به داده های حاصل از آن، نبود آلودگی ستون دستگاه کروماتوگرافی وهمچنین تخریب نشدن ستون کروماتوگرافی به دلیل نفوذ نکردن ورود آب به دستگاه کروماتوگرافی گازی از مزایای این روش است.

جاودان ادامه داد: در روش قبلی اندازه گیری الکل ها با استفاده از روش تقطیر بود که به چندین ساعت زمان احتیاج داشت و این روش بر پایه اندازه گیری الکل ها بدون معین ماهیت پایدار بود درحالی که در روش جدید زمان لازم برای تقطیر حذف شده و علاوه بر این معین ماهیت الکل ها نیز مقدور شده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 81220

به "خبرنگاران تشخیص متانول درمایعات الکلی به روش کروماتوگرافی گازی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشخیص متانول درمایعات الکلی به روش کروماتوگرافی گازی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید