خبرنگاران تامین اعتبار پروژه های آبرسانی، محور دیدار استاندار فارس با وزیر نیرو

به گزارش مجله سرگرمی، شیراز- خبرنگاران- عنایت الله رحیمی استاندار فارس با هدف تامین اعتبار مورد احتیاج جهت تکمیل پروژه های آبرسانی و سدسازی این استان که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد هستند اخیرا با رضا اردکانیان وزیر نیرو دیدار کرد.

خبرنگاران تامین اعتبار پروژه های آبرسانی، محور دیدار استاندار فارس با وزیر نیرو

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس روز آدینه گفت: خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز، آبرسانی از سد رودبال به شهرهای فسا و استهبان، آبرسانی از سد هایقر به شهر جهرم، ساختمان سد هایقر، شبکه آبیاری و زهکشی تنگ براق، شبکه آبیاری و زهکشی سد تنگاب، بهره برداری از چهار هزار هکتار از شبکه آبیاری و زهکشی سد میرزای شیرازی، آبرسانی به شهر داراب و زرین دشت از سد رودبال و آبرسانی به شهرهای سعادت شهر و ارسنجان از جمله پروژه های دارای بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی هستند.

استاندار فارس در این دیدار اضافه کرد: با توجه به اینکه تکمیل این پروژه ها سهم بسزایی در توسعه زیرساخت های استان خواهد داشت و در جهت تحقق برنامه های دولت خواهد بود، خواهان تأمین اعتبارات لازم از سوی وزارت نیرو به عنوان یک اولویت برای اتمام این پروژه ها هستیم.

استاندار فارس، با اشاره به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی سد هایقر شهرستان فیروزآباد، گفت: به رغم بارش های مناسب سال آبی جاری امکان ذخیره سازی حجم قابل توجهی آب در این سد به دلیل کمبود اعتبار برای تکمیل عملیات اجرایی و تملک زمین و جا به جایی 2 روستا که در مخزن سد واقع شده است فراهم نشد.

او گفت: آبگیری این هایقر علاوه بر حل مشکل آب کشاورزی و آشامیدنی، امکان بهره مندی صنایع بزرگ منطقه از آب آن را را فراهم می نماید.

رحیمی، از وزیر نیرو خواست دستور تأمین اعتبار 500 میلیارد ریالی برای تملک و تکمیل کارهای سازه این سد را صادر کند.

وی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال های اخیر و کاهش چشمگیر ظرفیت منابع آب زیرزمینی با کیفیت در کلانشهر شیراز و قرار دریافت این کلانشهر در ردیف شهرهای پرجمعت دارای بحران آب، اجرای پروژه خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز به عنوان یکی از مهمترین پروژه های آبی استان در دستور کار نهاده شد که در صورت تأمین اعتبار یک هزار میلیارد ریالی این پروژه که هم اینک افزون بر 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا خاتمه سال جاری می توان شاهد بهره برداری از این پروژه مهم بود.

استاندار فارس، استفاده از منابع موجود در شمال غرب شیراز در حوزه شش پیر و تنگ سرخ را از دیگر راههای تأمین آب آشامیدنی کلانشهر شیراز دانست و گفت: بر همین اساس تقاضا می گردد که وزارت نیرو نسبت به تخصیص منابع مالی جهت اجرای خط انتقال آب از این مبادی اقدام کند.

رحیمی، تکمیل سد مخزنی 200 میلیون متر مکعبی کوار را نیز مهم توصیف کرد و اضافه کرد: این سد که هم اینک 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد با هدف تأمین آب مورد احتیاج واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، منطقه ویژه مالی شیراز و مجتمع عظیم صنعتی فولاد پاسارگاد و همچنین تأمین بخشی از آب آشامیدنی شهرهای شیراز و سروستان در دست احداث است.

وی، تأمین اعتبار برای تکمیل این سد را نیز خواهان شد.

6122/ 6113

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28809

به "خبرنگاران تامین اعتبار پروژه های آبرسانی، محور دیدار استاندار فارس با وزیر نیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تامین اعتبار پروژه های آبرسانی، محور دیدار استاندار فارس با وزیر نیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید