خبرنگاران بشار الجعفری: جنایت تروریست ها در سوریه همچنان ادامه دارد

به گزارش مجله سرگرمی، تهران- خبرنگاران- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: گروه های تروریستی با برخورداری از حمایت های غرب همچنان به جنایات خود در سوریه ادامه می دهند.

خبرنگاران بشار الجعفری: جنایت تروریست ها در سوریه همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا) بشار الجعفری روز چهارشنبه در نشست سازمان ملل در باره سوریه گفت: گروه های تروریستی و در صدر آنها داعش و جبهه النصره، با حمایت و پوشش غرب بر جنایات خود همچنان به کشتار شهروندان سوری ادامه می دهند و این موضوع تقویت همکاری بین المللی زیر چتر سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن آن و حمایت از تلاش های بین المللی سوریه در این باره را می طلبد.

وی افزود: نفاق برخی کشورها به نقطه نفرت انگیزی رسیده است زیرا از یک سو، دولت آمریکا مدعی نابودی گروه تروریستی داعش است و از سوی دیگر اقدام به بازسازی و بکارگیری آنها برای حمله به سوریه می کند و این موضوع را چند روز پیش در جریان حمله تروریست ها به یک اتوبوس در منطقه کباجب در راستا تدمر و دیر الزور و نیز حمله به تانکرهای حامل سوخت و خودروهای غیرنظامی در راستا اثریا-سلیمه شاهد بودیم که به کشته شدن ده ها شهروند و نیروهای نظامی انجامید.

کننده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که در شمال غرب سوریه گروه های تروریستی و در صدر آنها جبهه النصره و گروه های مرتبط با آن همچنان کنترل بخش هایی از استان ادلب را در اختیار دارند و شهروندان را به گروگان گرفته و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

وی افزود: سوریه در سال های گذشته ده ها نامه رسمی به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت در باره جنایات این گروه های تروریستی و حامیان آنها ارایه کرده است.

الجعفری همچنین گفت: قطعنامه 1373 شورای امنیت به تقویت همکاری بین المللی برای مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن و مبارزه با تفکر افراطی کمکی نکرده است.

وی با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در کشورش افزود: دولت جدید آمریکا باید تجاوزات و اقدامات اشغالگرانه خود و غارت منابع سوریه را متوقف و نیروهای اشغالگر خود را از آن خارج کند و به حمایت از شبه نظامیان جدایی طلب و گروه های غیرقانونی و تلاش برای تهدید حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه سرانجام دهد.

الجعفری همچنین گفت که گروه های تروریستی جبهه النصره با حمایت ترکیه همچنان به سلطه خود بر مناطقی از ادلب و اطراف آن و استفاده از مردم به عنوان سپرهای انسانی ادامه می دهد.

وی افزود: کشورهای غربی همچنان مانع اقدام شورای امنیت برای توقف جنایات گروه های تروریستی در سوریه می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 129167

به "خبرنگاران بشار الجعفری: جنایت تروریست ها در سوریه همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بشار الجعفری: جنایت تروریست ها در سوریه همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید