خبرنگاران آنالیز سازوکار اجرایی توسعه گردشگری میان ایران و افغانستان

به گزارش مجله سرگرمی، تهران- خبرنگاران- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و معاون گردشگری افغانستان در وبینار مشترک، سازوکار اجرایی توسعه گردشگری میان دو کشور در ایام کرونا و پساکرونا را آنالیز کردند.

خبرنگاران آنالیز سازوکار اجرایی توسعه گردشگری میان ایران و افغانستان

به گزارش روز آدینه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی، ولی تیموری در وبینار مشترک ایران و افغانستان که با هدف آنالیز مسائل مربوط به توسعه روابط جهانگردی دو کشور در دوران کرونا و پساکرونا در محل معاونت جهانگردی برگزار گردید؛ طی گفتگوی مجازی با مژگان مصطفوی معاون جهانگردی کشور افغانستان، پیرامون راهکارهای توسعه جهانگردی دو کشور گفتگو کرد.

تیموری در این نشست با اشاره به اسناد همکاری های گذشته، تهیه پیش نویس برنامه اجرایی جدید را الزامی خواند و بر اهمیت برگزاری نشست های BtoB بخش خصوصی حوزه جهانگردی دو کشور تاکید نمود.

وی همچنین برگزاری نشست های کمیته های فنی جهانگردی مشترک میان ایران و افغانستان را به صورت ادواری و مستمر دارای دستاوردهای گسترده و احصاء مصوبات اجرایی جدید مطابق با شرایط روز کرونا و پساکرونا را دارای اهمیت بسیار خواند.

در این نشست، معاون جهانگردی کشور برای تقویت همکاری های حوزه آموزش جهانگردی دو کشور با برگزاری کارگاه های آموزشی، مشارکت و کمک رساندن در امر ارزیابی و درجه بندی تاسیسات جهانگردی کشور افغانستان، اعلام آمادگی کرد.

در این وبینار به دستور معاون جهانگردی کشور تبادل اسامی شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی که از هر دو طرف مجوز فعالیت در حوزه جهانگردی سلامت را دارند؛ به منظور ساماندهی معضلات جهانگردان این حوزه و کوتاه شدن دست دلالان از این بازار، در راس امور اجرایی مشترک پیش رو نهاده شد و همچنین بر بازگشایی مرزهای دوکشور و اعزام جهانگردان سلامت افغانی به ایران با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید شد.

تیموری همینطور با اشاره به اهمیت همکاری های بین المللی از جمله مشارکت کشورهای عضو اکو و OIC، رخدادهای جهانی جهانگردی پیش رو در ایران از جمله انتخاب استان مازندران و شهر ساری به عنوان پایتخت جهانگردی اکو در سال 2022 و یا برگزیدن شهر اردبیل به عنوان پایتخت جهانگردی اکو در سال 2023 را حائز اهمیت خواند و تاکید نمود با توجه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از چند نشست بین المللی پیش رو، آمادگی همکاری با حوزه جهانگردی کشور افغانستان در این زمینه وجود دارد.

وی همچنین طرف افغان را جهت مشارکت مجازی یا حضوری در نمایشگاه جهانگردی و صنایع وابسته تهران که در اسفند ماه امسال برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

در وبینار برگزار گردیده مسائلی دیگر از جمله چالش های بخش ویزا دو کشور، اهمیت زیرساخت های حمل ونقل از جمله افتتاح خط ریلی خواف- هرات به عنوان فرصت تبادل جهانگرد و نیز الزام همکاری در شاخه های متنوع جهانگردی مطرح شد.

در این نشست مجازی علاوه بر ولی تیموری معاون جهانگردی کشور، حسن نوریان رییس اداره گذرنامه و ویزا وزارت امور خارجه، محمد قاسمی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات جهانگردی، سید جواد موسوی مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی جهانگردی، رییس گروه دفتر بازاریابی و کارشناسان این بخش حضور داشتند.

10az10.ir: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

sobhemehriz.ir: صبح مهریز | مجله فروش و راهکارهای بازاریابی مدرن و دیجیتالی

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 126640

به "خبرنگاران آنالیز سازوکار اجرایی توسعه گردشگری میان ایران و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آنالیز سازوکار اجرایی توسعه گردشگری میان ایران و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید