خبرنگاران امنیت در گلستان و سربازان گمنام

به گزارش مجله سرگرمی، گرگان - خبرنگاران - برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سفر سران قوا و وزرا به گلستان در هنگامه سیل و بحران، کشف محموله عظیم سلاح و وقایع پس از گرانی بنزین هر یک به تنهایی می توانست فضایی ناامن در استان با تبعات بعدی ایجاد کند اما به باور بعضی کارشناسان گستردگی چتر اطلاعاتی سربازان گمنام در اداره کل اطلاعات، آرامش پایدار در سرزمین اقوام و مذاهب را بدنبال داشته است.

خبرنگاران امنیت در گلستان و سربازان گمنام

گلستان در سال گذشته اتفاقات و حوادث مختلفی را پشت سر گذاشت و از همان روزهای نخست و با وقوع سیل، عده ای با استفاده از احساسات عمومی و طرح بعضی مباحث مذهبی و قومیتی تصمیم به حاشیه سازی و ایجاد شکاف در مناطق سیل زده گلستان داشتند که با حضور نیروهای اطلاعاتی این افراد شناسایی و اقدامات مقتضی برای مهار آن اجرایی شد.

در تیرماه سال گذشته نیز یکی از توفیقات ماموران اداره کل اطلاعات گلستان پس از رهگیری و انهدام باند عظیم توزیع اسلحه غیرمجاز رسانه ای شد و 191 قبضه انواع اسلحه مانند هشت تیر، پنج تیر و تک لول کشف و ضبط و چهار عضو اصلی این باند دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

در ادامه در حالیکه بعضی نقاط کشور به سبب اتفاقات پس از گرانی بنزین روزها و شب های ناآرامی را پشت سر می گذاشت، گلستان بویژه گرگان هر چند بعضی ناآرامی های خیابانی را تجربه کرد اما آسیب و خسارت قابل توجهی به فرد یا نهادی وارد نشد و با پوشش اطلاعاتی سربازان گمنام، گلستان به عنوان یک استان سفید و بی حاشیه در این حوادث باقی ماند.

در اسفندماه نیز اقوام و طوایف مختلف گلستان در کنار هم و در سایه رقابتی زمان دار، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را برگزار کردند که برای گرم شدن تنور آن، حدود یک ماه هیجان انتخاباتی در تمام شهرها و روستاهای استان حاکم بود و در انتها، برگزاری انتخاباتی سالم با امنیت بالا و کم حاشیه یک حرکت سیاسی عظیم را رقم زد.

البته مواردی همچون سفر امن و کم حاشیه سران قوا، مقامات کشوری و لشگری و وزیران در ماجرای سیل و پس از آن، انهدام باندهای عظیم شرط بندی، شناسایی و دستگیری بعضی مدیران اجرایی متخلف، مشارکت در دستگیری قاتل امام آدینه اهل سنت رضا آباد، هشدار و رصد بر عملکرد بعضی ادارات کل در حوزه نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز در کنار احاطه بر فضای مجازی از جمله اقدامات اداره کل اطلاعات استان گلستان در سال گذشته بود.

پیش بینی و پیش گیری تحرکات احتمالی بدخواهان، اشراف اطلاعاتی بر گروهک ها و تهدیدکننده های امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت های آنها، اشراف بر فضای تبادل اطلاعات و هشدار و اطلاع رسانی به موقع به مدیران فضای مجازی و ایجاد فضای وحدت و هم افزایی بین دستگاه های مختلف استان از جمله بعضی دیگر فعالیت سال گذشته دستگاه اطلاعاتی استان بود.

پیش از آن نیز و در هنگامه فعالیت داعش شماری از طرفداران این گروهک در استان گلستان دستگیر، مهار یا معدوم شدند.

به گفته یکی از کارشناسان امنیتی گلستان شمار این افراد در استان بیش از 300 نفر بوده است که بجز چند نفر که معدوم شدند، بقیه با اقدامات ایجابی ارشاد و نادم یا تحت کنترل قرار دریافتد و چند مورد هم منجر به دستگیری و زندانی شدن شد.

به گفته وی هر چند استان گلستان به سبب دارا بودن بعضی از ویژگی ها مانند برخورداری از چند صد کیلومتر مرز خاکی و دریایی با ترکمنستان، قرار دریافت در کریدور اصلی انتقال مواد مخدر و سکونت اقوام و مذاهب و ادیان مختلف از جمله مناطقی است که بستر بروز بعضی ناامنی و تحرکات خارجی یا داخلی برای خدشه بر مولفه های مختلف امنیت را دارد اما با این وجود در سال گذشته یکی از امن ترین استان های کشور بود.

استان گلستان با حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت و ترکیب متنوع قومی، مذهبی و نژادی در همسایگی ترکمنستان واقع شده است.

لازم به ذکر است میلاد امام زمان (عج) روز سربازان گمنام ولی عصر نام گرفته است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 83063

به "خبرنگاران امنیت در گلستان و سربازان گمنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امنیت در گلستان و سربازان گمنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید