حل مسائل بانکی تا شهریور، رایزنی ظریف در حاشیه اجلاس سازمان ملل

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص مسائل بانکی پس از برجام گفت: برخی بانک های اتریش و ایتالیا ال سی را باز نموده اند و بنده امیدواری کامل دارم که مشکل بانکی را با یاری آقای ظریف تا سپتامبر که در سازمان ملل اجلاس سالیانه برگزار می گردد، حل کنیم.

حل مسائل بانکی تا شهریور، رایزنی ظریف در حاشیه اجلاس سازمان ملل

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، حبیب الله عسگر اولادی درباره آمار ورود هیئت های تجاری به ایران گفت: از چهار ماه قبل تا کنون هر هفته دو یا سه هیئت داشتیم و در مجموع تا به امروز 110 هیئت به ایران آمده اند. این هیئت ها حدود 9 الی 10 هزار را نفر شامل می شوند و فرایند مذاکرات نیز مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه همه هیئت های خارجی ویزای کشورمان را دارند، گفت: ما به وسیله وزارت خارجه در تماس هستیم. هیئت هایی که به کنسولگری ایران در نقاط مختلف دنیا مراجعه کردند و ویزا گرفته اند، از 15 کشور هستند.

وی به هتل ها نیز اشاره نمود و ادامه داد: تمام هتل های تهران، اصفهان، مشهد و شیراز پر شده است! و اگر بخواهیم آماری در مورد حضور هیئت های خارجی بگیریم، امکانش وجود دارد ولی دلیلی نیست که زمان مان را برای این کار تلف کنیم. بنده که در اتاق بازرگانی هستم، به طور متوسط هفته ای دو الی سه هیئت داشتیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین درباره فایده ورود هیئت های خارجی به ایران بیان داشت: ابتدا به اینها نشان دادیم برجام به توفیق رسیده است. البته در قسمت بانکی هنوز توفیق پیدا ننموده ایم ولی برای برجام زحمات زیادی کشیده شده است. در فرودگاه های اروپا بنزین به ما نمی دادند ولی الان این کار را می نمایند.

این کارشناس اقتصادی تنها مسئله باقی مانده از برجام را بد اخلاقی بانک های آمریکایی مطرح نمود و اضافه نمود: برخی از بانک های اتریش و ایتالیا ال سی را باز نموده اند و عمل می نمایند. بنده امیدواری کامل دارم که مشکل بانکی را با یاری آقای ظریف تا سپتامبر که در سازمان ملل اجلاس سالیانه برگزار می گردد، حل کنیم.

عسگرد اولادی مشکل را نه در خارج بلکه در داخل دانست و عنوان داشت: موسسات اقتصادی دولتی باید با مردم صادق باشند. گزارش هایی که به مردم ارائه می دهیم باید نشان از حقیقت داشته باشند و شرایط اقتصادی را تعیین نمایند اما متاسفانه گفتمان درمانی را شیوه کارمان قرار داده ایم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با انتقاد از دولت به دلیل عدم استفاده از کارشناسان اقتصادی خصوصی بیان داشت: دولت متکی به بدنه خودش و کارشناس دولتی است. ما در کشورهای دیگر بازار داریم اما این بازار برای مدت ها از بین رفته بود و احیای روابط اقتصادی با کشورها وظیفه من در اتاق است. بنده هفته آینده به چین می روم و در اجلاسی که اتاق های بازرگانی بیش از 80 کشور در آن شرکت می نمایند، حضور پیدا می کنم.

مجله دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 65684

به "حل مسائل بانکی تا شهریور، رایزنی ظریف در حاشیه اجلاس سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل بانکی تا شهریور، رایزنی ظریف در حاشیه اجلاس سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید