حساسیت زدایی از اختلالت روانی، سهم دانشکده روان شناسی از ترویج علم

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه به وسیله حساسیت زدایی نسبت به اختلالات روانی در راستای ترویج علم گام برداشته ایم، جشنواره ترویج علم در خاتمه نامه های دانشجویی را یک ابتکار مفید توصیف کرد و گفت: به همین دلیل از دانشجویان می خواهیم در کنار چکیده اصلی، یک چکیده ترویجی ارائه نمایند.

حساسیت زدایی از اختلالت روانی، سهم دانشکده روان شناسی از ترویج علم

به گزارش خبرنگاران، الهه حجازی در دومین دوره جشنواره ترویج علم در انتها نامه های دانشجویی که امروز در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار گردید، این جشنواره را ابتکار مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و انجمن ترویج علم دانست و گفت: وقتی از ترویج علم صحبت می کنیم، یعنی می خواهیم فاصله بین تولیدنمایندگان علم و عموم جامعه را کاهش دهیم؛ جشنواره فوق نیز اقدام مفیدی در این راستا به شمار می آید و در جهت انتقال علم و آگاهی به عموم جامعه برگزار می گردد.

وی بعضی نتایج ترویج علم را ارتقای تفکر علمی و خردورزی، ارتقای بهداشت و سلامت روان در جامعه، و ارتقای سبک زندگی بیان کرد و گفت: در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران از کنشگران ترویج علم بوده ایم و همواره خواستیم با جامعه ارتباط داشته باشیم، که بخشی از این اقدام حساسیت زدایی نسبت به اختلالات روانی در جامعه بوده است. این در حالیست که امر آموزش نیز نوعی ترویج علم به حساب می آید و از این منظر دانشگاه رسالت ترویجی خود را به انجام می رساند.

رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در انتها اضافه کرد: با توجه به آن که ترویج علم در انتها نامه های دانشجویی ایده بسیار خوبی است، تصمیم گرفتیم در دانشگاه خودمان نیز از دانشجویان بخواهیم در کنار چکیده اصلی، یک چکیده ترویجی هم ارائه نمایند تا ارتباط بیشتر دانشگاهیان با جامعه محقق گردد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21828

به "حساسیت زدایی از اختلالت روانی، سهم دانشکده روان شناسی از ترویج علم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساسیت زدایی از اختلالت روانی، سهم دانشکده روان شناسی از ترویج علم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید