حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

به گزارش مجله سرگرمی، سفیر ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض به رفتار های ضدحقوق بشری دولت کانادا و ریاکاری آن ها در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی و کنسولی اتباع ایرانی مقیم این کشور به وی ابلاغ شد.

حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفیر ایتالیا در تهران به عنوان حافظ منافع کانادا امروز (سه شنبه) از سوی مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض کشورمان به رفتار های ضدحقوق بشری دولت کانادا و ریاکاری آن ها در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی و کنسولی اتباع ایرانی مقیم این کشور به وی ابلاغ شد.

در این ملاقات با اشاره به محروم بودن بیش از 400 هزار ایرانی مقیم کانادا از دریافت خدمات کنسولی طی چند سال گذشته و به دنبال قطع روابط دو کشور و ضرورت تضمین برخورداری آن ها از حقوق شهروندی و دریافت تسهیلات کنسولی، ادامه بی توجهی دولت کانادا به درخواست های ارائه شده برای ایجاد دفتر کنسولی یا دفتر حفاظت منافع و فرار از این مسئولیت انسانی، امری غیرقابل قبول و مغایر با ادعا های حقوق بشری این کشور عنوان شد.

همچنین در اعتراض به دیگر اقدامات دولت کانادا، به حافظ منافع این کشور در تهران تاکید شد: دولت کانادا از سوی دیگر با تبدیل کردن این کشور به بهشت امن مفسدان اقتصادی و مجرمان اقتصادی جهان، همچنان از زیر بار مسئولیت تعقیب و دستگیری و استرداد مجرمانی نظیر محمودرضا خاوری که به دلیل اختلاس 2.6 میلیارد دلاری در این کشور و همانند شهروندان عادی به سر می برد، شانه خالی می نماید، این در حالی است که خاوری در لیست هشدار قرمز اینترپل قرار گرفته است و دولت کانادا موظف به همکاری با اینترپل به منظور آنالیز موضوع و استرداد نامبرده است.

در ادامه نیز این پیغام به حافظ منافع کانادا ابلاغ شد که این ها تنها دو نمونه از اقدامات ضدحقوق بشری دولت کاناداست و ادامه برخورد های سیاسی و ابزاری این کشور، صلاحیت آن را در صندلی مدعی دفاع از حقوق بشر برای نقد شرایط حقوق بشر سایر کشورها، زیر سوال می برد.

به گزارش فارس، هفدهم شهریور ماه 1391 دولت کانادا اظهار داشت که سفارتش در تهران را تعطیل و روابط با جمهوری اسلامی ایران را تعلیق نموده و فرصت پنج روزه ای به دیپلمات های ایرانی داد تا خاک این کشور را ترک نمایند. از آن موقع تا به امروز مناسبات دیپلماتیک دو کشور قطع است و مسائل زیادی برای ایرانیان مقیم این کشور در زمینه دریافت تسهیلات کنسولی به وجود آمده است.

علیرغم چند دور رایزنی در سطح وزرای خارجه و مذاکرات کارشناسی، ولی دولت اتاوا به درخواست ها برای فراهم کردن تسهیلات به منظور ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم این کشور و یا مشخص حافظ منافع مقیم وقعی ننهاده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 114936

به "حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حافظ منافع کانادا به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید