جولان دلتا در اروپا؛ هشدار درباره لغو سریع محدودیت ها در انگلیس

به گزارش مجله سرگرمی، ویروس خطرناک دلتا همچنان در اروپا جولان داده به گونه ای که کمیسیون در درخواستی فوری خواهان تسریع رود واکسیناسیون شده و انجمن پزشکی انگلیس هم درباره طرح دولت برای لغو سریع محدودیت ها هشدار داده است.

جولان دلتا در اروپا؛ هشدار درباره لغو سریع محدودیت ها در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و انواع جهش یافته آن با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن در اروپا ادامه دارد.

هشداردرباره لغو سریع محدودیت ها در انگلیس

نوترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که به علت توسعه سریع ویروس دلتا پزشکان درباره لغو سریع همه اقدامات کرونایی در انگلیس هشدار داده اند.

یک کارشناس انجمن پزشکی انگلیس در این باره گفته است: از آنجایی که موارد ابتلا به کرونا به علت شیوع ویروس دلتا به سرعت در حال افزایش است و همیشه به شهفرایندان بیشتری آسیب می رساند این هیچ مفهومی ندارد که محدودیت ها را در عرض بیش از دو هفته کاملا لغو کنیم.

دولت انگلیس می خواهد بر اساس تصمیمات از قبل برنامه ریزی شده در 19 جولای بیشتر اقدامات کرونایی در انگلیس را لغو کند.

انجمن پزشکی انگلیس خواهان تداوم استفاده اجباری از ماسک در فضاهای داخلی شده است.

هشدار درباره موج کرونا در آلمان

با توجه به توسعه ویروس دلتا یانوش داهمن، کارشناس بهداشتی سبزها در آلمان درباره تابستانی بی احتیاط هشدار داده و هزینه آن را بسیار بالا پیش بینی نموده است. وی تاکید نمود: موج چهارم کرونا زمانی آلمان را در بر خواهد گرفت و ویروس دلتا غالب خواهد شد. اما این فرایند می تواند به وسیله تداوم واکسیناسیون تغییر کند. اگر ما پیروز شویم در دوازده یا هشت هفته آینده انسان های بیشتری را واکسینه کنیم در این صورت به خوبی محافظت می شویم.

انتقاد شدید مقامات اروپایی از یوفا

داهمن بعلاوه حضور بالای تماشاگران در استادیوم های مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا را مورد انتقاد شدید قرار داده و اظهار داشت که من به هیچ اسم نمی توانم این مسئله ا درک کنم که چگونه اروپا و دولت فدرال آلمان اجازه دارند فریب یوفا را بخورند. وی سازمان دهندگان بازی های فوتبال قهرمانی را به اولویت قرار دادن پول بر زندگی مردم متهم کرد.

وی بعلاوه گفت: ما هفته های سختی را در سراسر اروپا گذرانده ایم که طی آن همه مردم با همبستگی به آمارهای پایین ابتلا به کرونا دست یافته ایم و اجازه نمی دهیم این دستاوردها برای بدست آوردن پول زیاد (از طرف یوفا) خراب گردد.

از آنجایی که هزاران نفر بعد از حضور برای تماشای بازی های فوتبال قهرمانی اروپا به ویروس کرونا آلوده شده اند انتقادها از اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) بالا گرفته است.

بسیاری از نمایندگان مجلس اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه درخواست نموده اند شرایطی را ایجاد نمایند که تعداد تماشاگران در استادیوم ها برای به جای مانده بازی های این جام به طرز چشمگیری کاهش یابد.

سون گیگلد، از نمایندگان حزب سبز مجلس اروپا در این باره گفته است: وقتی دولت ها در برابر یک اتحادیه فوتبال که دارای فساد است سر خم می نمایند این علامت خوبی نیست.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم موضع یوفا را غیر مسئولانه دانسته است.

در مرحله نیمه نهایی و فینال قهرمانی فوتبال اروپا قرار است حدود 60 هزار تماشاگر در استادیوم محل برگزاری در لندن حضور داشته باشند و یوفا تا کنون به این امر پایبند بوده است.

گیگلد در این باره گفته است که دولت فدرال آلمان نباید تنها به انتقاد صرف از یوفا بسنده کند. وی اضافه کرد: دولت باید مسئله حفاظت از سلامت انسان ها را بعلاوه علیه یوفا به کار ببرد. سیاستمداران نباید در بربر بی مسئولیتی این اتحادیه ناتوان باشند.

وی اظهارات اخیر وزیر کشور آلمان را نشانه ناتوانی قدرت سیاست در برابر یوفا دانسته و تاکید نمود که خطرلت این مسابقات برای سلامت افراد کاملا معین است.

این سیاستمدار اروپایی بعلاوه گفت: البته کشورها از ایجاد اختلاف با اتحادیه های فوتبال قدرتمند دوری می نمایند. یوفا اکنون مانند یک دولت در دولت است.

پیتر لیزی، از کارشناسان بهداشت محافظه کار اروپا هم در این باره گفته است: متاسفانه اکنون ثابت شده است که یورو 2020 عامل محرک کرونا است.

وی اضافه کرد: به اسم مثال در فنلاند تعداد مبتلایان قبل ازبرگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا بسیار کم بود، اما بعد از بازی فنلاند مقابل بلژیک در سن پترزبورگ روسیه تعداد مبتلایان نو در عرض هفت روز به ازای هر 100 هزار نفر از 8.4 به 20.7 رسید.

وی در ادامه گفت: ما بعلاوه می دانیم که در اسکاتلند هم تعداد مبتلایان نو کرونایی زیادی در ارتباط با این مسابقات ایجاد شده است. مسئولین در فوتبال حرفه ای در دوران پاندمی در مجموع رفتاری مثال زدنی و نمونه نداشتند. آن ها از نظر بهداشتی عملکرد ضعیفی داشتند و این واقعیت وقتی خود را نشان می دهد که می بینیم تست کرونای بسیاری از فوتبالیست های حرفه ای در ماه های اخیر مثبت شده است.

لیزی بعلاوه این رویکرد را سیلی محکمی به چهره همه فرهنگیان دانست که همچنان باید در محدودیت زندگی نمایند. وی گفت: بچه ها و نوجوانانی که ماه ها مجاز به انجام ورزش های تیمی نبودند و حالا دوباره باید نگران باشند که آیا مدرسه بعد از دوران تعطیلات امکان بازگشایی دارد یا نه هم تحت تاثیر این روینمودهای یوفا قرار می گیرند.

این نماینده حزب دموکرات مسیحی مجلس اروپا از اسپانسرهای آلمانی یورو 2020 خواست بر یوفا اعمال نفوذ نمایند. وی در این باره گفت: ظاهرا پول تنها ابزاری است که یوفا آن را می فهمد.

تیمو وولکن، سخنگوی سیاست امنیتی حزب سوسیال دموکرات مجلس اروپا هم اظهارات مشابهی را در این باره داشته و رفتارهای یوفا در جریان جام قهرمانی فوتبال اروپا را غیر قابل فهم ارزیابی کرد.

وی بعلاوه گفت: یوفا بعلاوه باید مسئولیت را بپذیرد. خصوصا در برابر ویروس دلتا که به سرعت در این اتحادیه در حال توسعه است. یوفا دنیای بدون کرونایی را برای خود ساخته است.این گونه رفتارها زندگی انسان ها را به خطر می اندازد و می تواند ما را در مبارزه با این بیماری همه گیر به عقب برگرداند.

671 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 671 مورد نو به کرونا در عرض 24ساعت اطلاع داد و به این ترتیب نرخ مبتلایان نو به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته گذشته به 4.9 کاهش پیدا کرد. 16 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

اسلواکی واکسن های روسی را پس می دهد

اسلواکی بخش اعظمی از واکسن های وارداتی روسی به این کشور را به علت استقبال پایین مردم برای تزریق آن به روسیه باز می گرداند. علت آن علاقه کم مردم بومی به این واکسن اعلام شده که این خبر را وزارت بهداشت اسلواکی اعلام نموده است. این واکسن در اروپا تایید نشده است. بر این اساس اسلواکی حدود 160 هزار از 200 هزار دوز واکسنی که در ماه مارس وارد نموده بود را به روسیه فرستاده است.

درخواست فوری کمیسیون اروپا برای واکسیناسیون

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی با توجه به توسعه شیوع ویروس دلتا در درخواستی فوری خواهان تسریع فرایند واکسیناسیون شده و گفت: ما به علت ویروس دلتا نگرانیم و این تعداد مبتلایان را افزایش می دهد. وی در عین حال موثر بودن واکسن های کرونا علیه این ویروس را خبر خوبی دانسته و گفت: ما باید فرایند واکسیناسیون را در پیش بگیریم تا بتوانیم از خود حمایت کنیم.

هشدار وزیر بهداشت فرانسه درباره موج نو کرونا

با توجه به توسعه شدید ویروس دلتا در فرانسه وزیر بهداشت این کشور درباره موج نو کرونا هشدار داده و در این باره گفته است: من فکر می کنم که خطر مجدد شیوع این پاندمی در این تابستان وجود دارد. اخیرا حدود یک سوم مبتلایان به کرونا در فرانسه به ویروس دلتا آلوده شده اند.

کشور اسلواکی هم از ترس توسعه ویروس هندی قواعد سفر به این کشور را تقویت می نماید. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از 9 جولای باید همه کسانی که علیه کرونا واکسینه نشده اند هنگام ورود به این کشور به مدت 14 روز در قرنطینه قرار گیرند.

نوترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس نوترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 2,683نفر به کرونا مبتلا شده اند و 24 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 27,125نفر به کرونا مبتلا شده اند و 27 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 794 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 28 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس نوترین آمارها در عرض 24 ساعت 12,563نفر به کرونا مبتلا شده و 28 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب بر اساس نوترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,780,648نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 111,135نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,855,169نفر به کرونا مبتلا شده اند و 128,189نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس نوترین آمارها تا به حال 4,261,582نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,615نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,833,868نفر به کرونا مبتلا شده اند و 80,911نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,737,611نفر به کرونا مبتلا شده اند و 91,573نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

namit.ir: نامیت: مجله گردشگری و مسافرتی

malcom.ir: مالکوم: اخبار و رویدادهای ورزشی

lison.ir: لیسون: مجله هنر هفتم، سینما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 151537

به "جولان دلتا در اروپا؛ هشدار درباره لغو سریع محدودیت ها در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان دلتا در اروپا؛ هشدار درباره لغو سریع محدودیت ها در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید