جنگ توئیتری اماراتی ها و سعودی ها در پی ناآرامی های عدن با کد 971 و 966

به گزارش مجله سرگرمی، درگیری های خونین در عدن یمن میان نیروهای جدایی طلب موسوم به شورای انتقالی وابسته به امارات و نیروهای به اصطلاح گارد ریاست جمهوری وابسته به عربستان سعودی، بحث و جدل های گسترده ای میان شهروندان این دو کشور در توییتر به راه انداخته است.

جنگ توئیتری اماراتی ها و سعودی ها در پی ناآرامی های عدن با کد 971 و 966

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از عربی 21، فخرفروشی عبدالخالق عبدالله چهره تندرو و مشاور سابق ولیعهد ابوظبی به کُد کشورش 971 بحران آفرین شده است. او گفته که امارات اولین تصمیم گیرنده در منطقه است.

در مقابل، فعالان سعودی با انتشار صدها پیغام توییتری علنا به امارات حمله نموده اند تا رجحان کُد 966 در منطقه را مورد تأکید قرار دهند.

عمر الزهرانی معارض سعودی درباره این تنش کنونی نوشته است: موضع گروه موسوم به الذباب السعودی(ارتش سایبری سعودی) درباره تحولات جاری هنوز تعیین نیست.

وی اضافه نمود: برای نخستین بار طی سال ها سردرگمی در عقیده(الذبابی) سعودی را در قبال امارات و تحولات عدن مشاهده نموده ام، آیا دلیلی بر این امر است که حکومت سعودی موضع خود را قاطعانه تعیین ننموده است؟ یا این که دلیلی بر نفوذ چشمگیر امارات بر سیستم سایبری سعودی است؟

فعالان سعودی نیز با اشاره به اظهارات عیدروس الزبیدی رئیس شورای انتقالی وابسته به امارات مبنی بر موافقت با عقب نشینی از عدن، بر رجحان کشورشان در نبرد غیرعلنی علیه امارات تأکید نموده اند.

شهر عدن در شمال یمن از چهارشنبه شانزدهم مرداد شاهد درگیری های نیابتی میان امارات و سعودی بود. جرقه این درگیری ها زمانی زده شد که هانی بن بریک نایب رئیس عناصر شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) از نیروهای تحت امر خود خواست به کاخ ریاست جمهوری المعاشیق، که در دست نیروهای وابسته دولت مستعفی و فراری منصور هادی بود، حمله نمایند و کنترل آن را به دست بگیرند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 37178

به "جنگ توئیتری اماراتی ها و سعودی ها در پی ناآرامی های عدن با کد 971 و 966" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ توئیتری اماراتی ها و سعودی ها در پی ناآرامی های عدن با کد 971 و 966"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید