شرح روسیه درباره حادثه اتفاق افتاده بین نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه

به گزارش مجله سرگرمی، وزارت دفاع روسیه با اشاره به اینکه طرف آمریکایی از جهت حرکت ماشین های گشت نظامی روسی آگاه بود، یادآور شد: نظامیان آمریکایی سعی در مسدود کردن جهت حرکت کاروان روسی داشتند.

شرح روسیه درباره حادثه اتفاق افتاده بین نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای گفت که ماشین گشت نظامی روسیه در سوریه در جریان حادثه ای که روز چهارشنبه تعیین شد، در واکنش به کوشش نظامیان آمریکایی برای جلوگیری از حرکت نیروهای پلیس نظامی روسیه و بر خلاف توافقات قبلی بین دو طرف عمل نموده است.

بر اساس اطلاعات این وزارتخانه، نیروهای ائتلاف از قبل از عبور کاروان پلیس نظامی روسیه در این جهت آگاه شده بودند.

وزارت دفاع روسیه اضافه کرد: علی رغم این مسئله و در نقض توافقات موجود، نیروهای نظامی ایالات متحده کوشش کردند تا جهت حرکت ماشین گشت روسی را مسدود نمایند. بدین ترتیب در پاسخ، نیروهای پلیس نظامی روسیه اقدامات لازم برای جلوگیری از حادثه و ادامه انجام وظایف خود را انجام دادند.

در این بیانیه همچنین یادآوری شده که این حادثه، بلافاصله در جریان مکالمات تلفنی روز چهارشنبه والری گراسیموف معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه با مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، مورد بحث قرار گرفته است.

این وزارتخانه تأکید کرد که رئیس ستاد کل توجه طرف آمریکایی را به این واقعیت جلب نموده است که فرماندهی ائتلاف بین المللی ضدتروریستی مطابق برنامه توافق شده، از قبل در جریان عبور نیروهای گشت پلیس نظامی روسیه قرار داشتند و طی این مکالمه تلفنی، به طرف آمریکایی توضیحات کاملی درباره حادثه اتفاق افتاده ارائه شد.

شب گذشته سرهنگ آلکسی پاسونکو رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نیز در کنفرانس مطبوعاتی گفت که جهت حرکت ماشین های گشت پلیس نظامی روسیه در استان حسکه سوریه که نظامیان آمریکایی سعی در مسدود کردن آن داشتند، یک روز قبل از این حادثه، با فرماندهی نیروهای ائتلاف ضدتروریستی مورد توافق قرار گرفته بود.

به گفته وی، با این وجود دو دستگاه زره پوش آمریکایی در حال تعقیب کاروان روسیه بود و کوشش کردند تا جهت حرکت آنها را مسدود نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 107696

به "شرح روسیه درباره حادثه اتفاق افتاده بین نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح روسیه درباره حادثه اتفاق افتاده بین نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید