تعلق واکسن به خانواده کادر درمان امکان ندارد ، ماجرای تزریق خارج از نوبت برای فاسد نشدن واکسن کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، مشاور وزارت بهداشت در رابطه با ماجرای تزریق واکسن کرونا به افراد خارج از نوبت آن هم به دلیل اینکه واکسن فاسد نشود توضیحاتی به خبرنگاران داد.

تعلق واکسن به خانواده کادر درمان امکان ندارد ، ماجرای تزریق خارج از نوبت برای فاسد نشدن واکسن کرونا

علیرضا وهاب زاده مشاور وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، مطرح نمود: بحث تزریق به خویشاوندان کادر درمان نیست و صرفا یک ثبت نام بوده است. اینکه جزئیات این ثبت نام چیست نمی دانم اما اطلاع دارم که برنامه ای برای آینده است. الان تزریق واکسن کرونا به کادر درمان هم تکمیل نشده است که حالا خانواده های آنها با واکسیسناسیون روبرو گردد.

وهاب زاده گفت: تا زمانی که واکسینه کادر درمان تکمیل نگردد خانواده های آنها در اولویت قرار نمی گیرند. افرادی هم که اولویت هستند لیست کاملی از آنها وجود دارد. این لیست در اختیار وزارت بهداشت هم قرار گرفته است. در این میان اگر تخلفی هم باشد با توجه این لیست نام ها این مسئله به راحتی قابل آنالیز است.

مشاور وزارت بهداشت اضافه کرد: در رابطه با اینکه گفته اند برای خراب نشدن واکسن آن را تزریق نموده اند احتمال من این است که یک ویال باز شده و فردی هم که مایع درون ویال باید به او تزریق می شده در محل حضور نداشته است. بنابراین چون امکان فاسد شدن آن وجود داشته واکسن را به فرد دیگری تزریق نموده اند. اصلا چنین نبوده که بگویند بروید اقوام و یا اعضای خانواده خود را برای تزریق بیاورید.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون علیه کووید19 به طور مرتب در حال اجرا است اضافه کرد: تزریق واکسن به خانواده و خویشاوندان اعضای کادر درمان را باز هم تکذیب می کنم. ممکن است این خبر به دلیل روایت ناقص از یک فرد دیگر باشد.

وهاب زاده یادآور شد: در بیمارستانی بودم که یک پرستار گفت مثلا فلان شخص واکسن را تزریق نموده است. به سرعت این مسئله را پیگیری کردم و متوجه شدم این مسئله سوء تفاهمی بیش نیست. باز هم تاکید می کنم که لیست های افرادی که در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند در چهار مرحله کنترل می گردد و به همین دلیل اصلا ترزیق واکسن به اعضای خانواده کادر درمان اتفاق نمی افتد مگر اینکه همان احتمال باز شدن یک ویال و نبود فرد دریافت کننده واکسن را در نظر بگیریم.

وهاب زاده در رابطه با این موضوع که اگر یک فرد دارای اولویت نخواهد واکسن را بزند امکان این را دارد واکسن خود را به فرد غیر اولویت دار بدهد یا خیر نیز گفت: هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. کسی که انصراف می دهد دیگر نمی تواند برای آن واکسن معین تکلیف کند و مثلا بگوید پدرم به جای من تزریق می نماید.

وی در انتها تاکید نمود: پاسخگویی در رابطه با واکسن کرونا همواره وجود دارد و بر اساس همان لیست ها کاملا تعیین است که چه کسانی واکسن زده اند و چه کسانی نزده اند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140249

به "تعلق واکسن به خانواده کادر درمان امکان ندارد ، ماجرای تزریق خارج از نوبت برای فاسد نشدن واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلق واکسن به خانواده کادر درمان امکان ندارد ، ماجرای تزریق خارج از نوبت برای فاسد نشدن واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید