تظاهرات گسترده لندنی ها برای برگزاری همه پرسی جدید برگزیت

به گزارش مجله سرگرمی، مهر نوشت: صدها هزار نفر از مردم انگلیس روز شنبه با برگزاری راهپیمایی در خیابانهای لندن و محوطه بیرونی مجلس این کشور خواستار برگزاری مجدد همه پرسی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شدند.

تظاهرات گسترده لندنی ها برای برگزاری همه پرسی جدید برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

نمایندگان مجلس عوام انگلیس روز شنبه در نشست فوق العاده مجلس، با اکثریت آراء به لایحه تمدید مهلت برگزیت رأی موافق دادند و به این ترتیب رأی گیری درباره توافق جدید برگزیت به تأخیر افتاد.

این رأی گیری در حالی انجام شد که صدها هزار تن از مردم انگلیس با راهپیمایی در خیابانهای لندن و همچنین محوطه بیرونی مجلس انگلیس خواهان برگزاری مجدد همه پرسی برای جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا شدند.

بدین ترتیب، هواداران پویش رأی مردم در شهر لندن، پایتخت انگلیس گردهم آمدند تا با اعتراض به برگزیت، از برگزاری یک همه پرسی دیگر در مورد توافق خروج بوریس جانسون اعلام حمایت نمایند.

به گفته شاهدان عینی، این تظاهرات یکی از بزرگترین راهپیمایی های سازمان یافته توسط حامیان پویش رأی مردم تاکنون بوده است.

حضور انبوه معترضان- که برآورد می گردد جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر بوند- با حضور در خیابانهای لندن و بیرون محوطه مجلس سبب بسته شدن چندین ایستگاه قطار زیرزمینی شدند.

در این میان، صادق خان شهردار شهر لندن نیز با پیوستن به این راهپیمایی در پیامی توئیتری بیان کرد که معترضان باعث خواهند شد که پیامشان رسا و واضح شنیده گردد.

در این میان، حزب سبز و دموکرات لیبرالهای انگلیس نیز با پیوستن به این پویش خواهان برگزاری مجدد همه پرسی شدند.

لازم به ذکر است که مجلس عوام انگلیس عصر روز شنبه صحنه برگزاری جلسه ای برای آنالیز توافق جدید لندن با بروکسل در مورد برگزیت بود.

در این نشست، مجلس عوام به طرح اصلاحیه توقف تصویب رأی موافق داد که به موجب آن آنالیز توافق صورت گرفته میان لندن و بروکسل فعلاً متوقف می گردد.

23231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 7 آبان 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 46866

به "تظاهرات گسترده لندنی ها برای برگزاری همه پرسی جدید برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات گسترده لندنی ها برای برگزاری همه پرسی جدید برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید