تظاهرات در شرق روسیه علیه پوتین

به گزارش مجله سرگرمی، معترضان در تظاهرات شعار پوتین استعفا!، پوتین سارق است را سر دادند. بعضی از معترضان خواهان بازگشت فورگال از مسکو و محاکمه وی در شهر خاباروفسک هستند.

تظاهرات در شرق روسیه علیه پوتین

ده ها هزار معترض در خاور دور روسیه علیه رئیس جمهور تظاهرات کردند و خشم خود را نسبت بی کفایتی پوتین در بحران سیاست های منطقه ای ابراز کردند. آنها نسبت به دستگیری رئیس محبوب منطقه فدرالی شهر خاباروفسک خشمگین هستند و آن را سیاسی می دانند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، تظاهرات روز شنبه سومین آخر هفته متوالی بود که مردم خاور دور روسیه در بخش خاباروفسک برای اعتراض به خیابان ها رفتند. خاور دور روسیه در شرقی ترین بخش روسیه بین دریاچه بایکال و اقیانوس آرام قرار گرفته و حدود یک سوم از مساحت روسیه را دربر می گیرد. خاباروفسک یکی از واحدهای فدرال کشور روسیه است. مرکز این سرزمین شهر خاباروفسک است.

خاباروفسک در ناحیه فدرالی خاور دور قرار گرفته و جمعیت آن در برآورد سال 2015 میلادی بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر اعلام شد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات حمایت خود از سرگی فورگال رئیس محبوب منطقه فدرالی محلی که به اتهام قتل چند کارآفرین دستگیر شده، نشان دادند- شهر خاباروفسک روسیه/ عکس: رویترز

شهروندان شهر خاباروفسک در 6110 کیلومتری مسکو از بازداشت سرگی فورگال رئیس محبوب منطقه فدرالی محلی شان ناخشنودند. فورگال رئیس منطقه فدرالی در شرق روسیه در اوایل ماه جاری و به اتهام قتل چند کارافرین در گذشته بازداشت شد. فورگال این اتهامات را رد نموده است.

هواداران فورگال می گویند که دستگیری با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است. بازداشت این فرماندار در میان مسائل مالی ناشی از شیوع ویروس کووید- 19، سقوط شدید درآمدها و شکل گیری اعتراضات هفتگی به دردسر جدید کرملین تبدیل شده است.

معترضان عکس سرگی فورگالرئیس محبوب منطقه فدرالی بازداشت شده یکی از شهرهای خاور دور روسیه در تظاهرات نشان و شعار ضدپوتین سر دادند/ عکس: رویترز

معترضان در تظاهرات شعار پوتین استعفا!، پوتین سارق است را سر دادند. بعضی از معترضان خواهان بازگشت فورگال از مسکو و محاکمه وی در شهر خاباروفسک هستند.

براساس گزارش مقامات شهری حدود 6500 نفر در تظاهرات آخر هفته شرکت کردند. یکی از رسانه های محلی شمار معترضان را بیش از 20 هزار نفر خاطرنشان کرد و بعضی از فعلان گروه های اپوزیسیون از شرکت بیش از 50 هزار نفر در این تظاهرات خبر دادند و آن را بزرگترین تظاهرات این منطقه در نوع خود خوانده اند.

حمایت معترضان از رئیس منطقه فدرالی بازداشت شده در یکی از شهرهای خاور دور روسیه/ عکس: روسیه

ویکتوریا یک تاجر محلی به عنوان یک معترض در این باره گفت: فورگال را به ما برگردانید. این انتخاب ماست.

این تظاهرات خشم مردم به سیاست های مسکو را نشان می دهد که بدون توجه به دیگر نقاط کشور و در پایتخت اتخاذ می گردد.

حامیان فورگال که یکی از اعضای حزب ناسیونالیست LDPR است، بر این باورند که او تاوان پیروزی خود بر نامزد حزب روسیه متحد به ریاست پوتین در انتخابات سال 2018 را پس می دهد. کرملین در مقابل می گوید فورگال باید جوابگوی اتهاماتی جدی باشد.

تظاهرات مردم خاور دور روسیه در حمایت از یک فرماندار/ عکس: رویترز

چنین تظاهرات پایدار و مستمری برای این مناطق روسیه غیر معمول است. از طرفی مقامات نیز هنوز با تظاهرات برخورد ننموده اند.

پوتین در روز دوشنبه میخائیل دگتیاریوف را به عنوان رئیس منطقه فدرالی جدید برای منطقه را معرفی کرد تا با این کار از تنش ها بکاهد اما معترضان انتصاب رئیس جدید منطقه جدید را توهین به خود خوانده اند و می گویند خواهان برکناری او هستند.

-

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 102306

به "تظاهرات در شرق روسیه علیه پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در شرق روسیه علیه پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید