تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی روسیه، پوتین می تواند باز هم در انتخابات شرکت کند

به گزارش مجله سرگرمی، بعد از تصویب لایحه اصلاحات در قانون اساسی روسیه در دومای دولتی، شورای فدراسیون (مجلس اعلاء) نیز با اکثریت آراء این سند را تصویب کرد که از جمله موارد آن اجازه پوتین برای شرکت در انتخابات بعدی ریاست جمهوری است.

تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی روسیه، پوتین می تواند باز هم در انتخابات شرکت کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از روزنامه ایزوستیا، شورای فدراسیون (مجلس اعلای روسیه یا همان مجلس سنا) در خاتمه نشست علنی روز چهارشنبه لایحه تصویب شده توسط دومای دولتی درباره اصلاحات در قانون اساسی روسیه را تصویب کرد. برای تصویب این لایحه 160 سناتور عضو شورای فدراسیون رای مثبت دادند ، یک رای مخالف و سه رای ممتنع نیز وجود داشت.

مطابق با اصلاحیه تصویب شده، یک شخص نمی تواند بیش از دو دوره پست ریاست جمهوری روسیه را به عهده بگیرد، با این مورد استثناء که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی روسیه حق دارد تا در سال 2024 مجدداً برای این مقام نامزد گردد.

از دیگر تغییرات اساسی پیش بینی شده در قانون اساسی می توان به تقویت ضمانت های اجتماعی دولت نزد شهروندان روس، فهرست بندی اجباری حقوق بازنشستگی حداقل یک بار در سال و برقراری حداقل میزان دستمزد بالاتر از حداقل سطح معیشت اشاره نمود.

علاوه بر این ، اصلاحات اختیارات مجلس را نیز گسترش می دهد، بیگانگی سرزمین های فدرال را ممنوع نموده و همچنین شرایط زبان روسی را تقویت می نماید.

شورای فدراسیون روسیه بلافاصله قانون مربوط به اصلاح قانون اساسی کشور را برای آنالیز در مجالس منطقه ای به تمامی 85 منطقه فدرال روسیه ارسال کرد.

در صورت حمایت دو سوم از مجامع قانونگذاری منطقه ای از این سند ، رئیس جمهوری درخواست اصلاحات را به دادگاه قانون اساسی ارسال می نماید تا مقرراتی که در حال حاضر لازم الاجرا نیستند را آنالیز کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 76240

به "تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی روسیه، پوتین می تواند باز هم در انتخابات شرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی روسیه، پوتین می تواند باز هم در انتخابات شرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید