تصاویر ، شاهدخت سعودی در بند ولیعهد ، بن سلمان دخترعمویش را هم بازداشت نموده است

به گزارش مجله سرگرمی، یک رسانه اسپانیایی فاش کرد که ولیعهد سعودی علاوه بر بازداشت شاهزاده های مرد، دختر عموی منتقدش را نیز بازداشت نموده و او درحال حاضر در زندان الحائر در ریاض زندانی شده است.

تصاویر ، شاهدخت سعودی در بند ولیعهد ، بن سلمان دخترعمویش را هم بازداشت نموده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی به نقل از روزنامه ای بی اس اسپانیا فاش کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حتی به بسمه دختر سعود بن عبد العزیز آل سعود، دختر عمویش هم رحم ننموده و در فوریه 2019 او را که قصد داشت تا برای درمان به سوئیس برود، بازداشت نموده است.

طبق گزارش این روزنامه، شاهزاده بسمه بیش از یک سال است که به دستور محمد بن سلمان در زندان الحائر در خارج از ریاض بازداشت شده است.

ای بی سی در ادامه فاش کرد: همه چیز 28 فوریه سال گذشته میلادی رخ داد، طوری که بسمه قراردادی را برای انتقال او به سوئیس برای درمان با شرکت هواپیمایی رد استار به ارزش 80 هزار یورو امضا کرد و اینگونه به نظر می رسد که او مجوز این سفر به همراه خانواده اش را نیز دریافت نموده بود اما در آخرین لحظه هواپیما پرواز نکرد.

این روزنامه در ادامه ویدئویی را از فرایند ربودن بسمه درخانه اش منتشر نموده است و در این باره نوشت: در این ویدئو تصویر 9 فرد در خانه این شاهزاده سعودی ثبت شده است، بعضی از آنها متوجه دوربین های مداربسته می شوند و آن را می پوشانند تا چیزی تعیین نباشد و شناسایی نشوند و زمانی که این شاهزاده منتقد سعودی به همراه دو دخترش به خانه بازمی گردد، بازداشت می گردد.

این رسانه به نقل از یک منبع نزدیک به بسمه نوشت: آن 9 فرد ابتدا به بسمه گفتند که ولیعهد می خواهد با او صحبت کند و همین موقع بود که بسمه متوجه شد که بازداشت می گردد و با بن سلمان ملاقات نخواهد کرد.

این منبع اضافه نمود: از آن موقع تا به امروز بسمه در زندان الحائر زندانی شده است و تنها هفته ای یک بار به او اجازه گفت وگوی تلفنی با خانواده اش را می دهند و شرایط جسمانی او نیز خوب نیست.

بسمه دختر سعود مدت ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در عربستان و منطقه حمایت نموده است.

بسمه بن سعود به مقالات خود در اروپا درباره شرایط زن در عربستان سعودی و اصلاحات سیاسی معروف است، وی در سال 2016 با وساطت، ولی عهد وقت محمد بن نایف به عربستان بازگشت و از ملک سلمان بازگرداندن اراضی گسترده در ملکیت پدرش سعود بن عبدالعزیز در طائف و نیز حساب بانکی در سوئیس به ارزش یک میلیارد دلار را مطالبه کرد.

محمد بن سلمان پسرعموی خود یعنی محمد بن نایف را از، ولی عهدی به زیر کشید وتعدادی از شاهزادگان را بازداشت کرد و این بازداشت شامل حال بسمه نیز شد، کسی که گمان می رود تنها زن بازداشت شده در میان مردان خاندان پادشاهی باشد.

دویچه وله آبان ماه از ربوده شدن این شاهدخت منتقد سعودی خبر داده بود.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 77187

به "تصاویر ، شاهدخت سعودی در بند ولیعهد ، بن سلمان دخترعمویش را هم بازداشت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، شاهدخت سعودی در بند ولیعهد ، بن سلمان دخترعمویش را هم بازداشت نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید