تسهیل صادرات فناورانه بین ایران و کنیا با یک خط اعتباری بانکی

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر سورنا ستاری در دور دوم سفر خود به شرق افریقا در نایروبی طی دیدار با رئیس سازمان سرمایه گذاری کنیا، ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد زمینه مساعد تبادل و صادرات محصولات و خدمات فناورانه میان شرکت ها و نهادهای مالی دو کشور اظهار کرد: باید زمینه ها و محیط مساعد همکاری و تعامل میان شرکت ها و نهادهای مالی دو طرف برای تبادل محصولات، خدمات، دانش، فناوری ها و تجربیات فراهم گردد و برای تسهیل صادرات ایجاد یک خط اعتباری بانکی مشترک، حائز اهمیت است.

تسهیل صادرات فناورانه بین ایران و کنیا با یک خط اعتباری بانکی

ستاری با اشاره به لزوم وجود پشتیبان برای همکاری های علمی و تجاری ما بین دو کشور گفت: شرکت ها باید برای انجام تبادلات فناورانه از تامین مالی و تبادلات پولی و بانکی، آسوده خاطر باشند و در این راستا باید سیاست ها و خط مشی های دوطرف برای فراهم سازی زمینه تعامل شفاف سازی گردد.

ایکیارا موسوس، رئیس سازمان سرمایه گذاری کنیا در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وجود زمینه های همکاری میان دو کشور گفت: ما برای انجام پروژه های علمی در زمینه های ict، دارویی ، خدماتی ، پزشکی و ... آمادگی لازم را داریم .

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی کنیا بر عدم استفاده از مواد شیمیایی و حفظ محیط زیست تاکید نمود و اضافه نمود: استفاده از فناوری های پاک مورد توجه این کشور است .

در این دیدار همچنین گزارشی از فعالیت شرکت های دانش بنیان و محصولات فناورانه ایرانی به رییس سازمان سرمایه گذاری کنیا ارائه شد.

به گزارش مهر، سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کشورهای اتحادیه آفریقا، به منظور بهره مندی از ظرفیت های دوکشور در حوزه صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان و فناورانه از روز سه شنبه 10مهرماه امسال، با همراهی نمایندگان نهادهای مالی و بیش از 70 شرکت دانش بنیان کشورمان شروع گردیده است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 4370

به "تسهیل صادرات فناورانه بین ایران و کنیا با یک خط اعتباری بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل صادرات فناورانه بین ایران و کنیا با یک خط اعتباری بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید