ترکیه از مسافران ایرانی برگه سلامت می خواهد

به گزارش مجله سرگرمی، براساس سخنان وزیر بهداشت ترکیه، از مسافران ایرانی بدلیل شیوع ویروس کرونا، برگه سلامت درخواست می گردد.

ترکیه از مسافران ایرانی برگه سلامت می خواهد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

جریان از چه قرار هست؟

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی پس از انتها نشست کمیته علمی ویروس کرونا در ساختمان این وزارتخانه در آنکارا در مورد شیوع این ویروس (کووید -19) در ایران گفت: در پی مشاهده کرونا در ایران، تمامی کسانی که از این کشور وارد ترکیه می شوند، قبل از کنترل پاسپورت، تحت کنترل های پزشکی قرار می گیرند. وی همچنین در این رابطه اضافه کرد: به افرادی که علائم بیماری مذکور را داشته باشند، اجازه ورود داده نخواهد شد. به خصوص مانع از ورود آن هایی که مریض هستند، تب دارند یا علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکل تنفسی دارند به کشورمان خواهیم شد. وزیر بهداشت ترکیه با بیان اینکه آماده ارائه هر گونه یاری به ایران هستیم گفت: ترکیه قادر به ارسال ماسک، لباس های ویژه و کیت تشخیص این ویروس به ایران است. یک کمیته علمی ماهر در ترکیه از نزدیک فرایند کرونا ویروس را دنبال می نماید. این کمیته علمی در صورت تمایل تهران آماده پشتیبانی است. وی همچنین توضیح داد: کرونا در تبریز و مناطق غربی در نزدیکی مرز ما مشاهده نشد. موارد مشابهی از کرونا در تهران و چند استان دیگر وجود داشته که با قم در ارتباط بوده اند. کوجا با اشاره به اینکه ترکیه در پی مشاهده 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایران و مرگ 5 نفر در این کشور، تدابیر ویژه در گذرگاه های مرزی اتخاذ نموده، گفت: در این راستا در بازرسی ها از دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی استفاده می گردد. متقاضیان ورود به ترکیه از مرز ایران توسط یک دکتر و 3 پرستار معاینه می شوند. دوربین های حرارتی در گذرگاه های مرزی نصب شده است. وی اضافه کرد: از مسافران ایرانی برگه سلامت که بیان می نماید، آن ها سالم هستند درخواست می گردد. این مورد تصویب شده و اجرا می گردد، به ویژه از ورود افرادی که از قم می آیند به کشور ممانعت می گردد. وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: نه تنها ایرانیان بلکه همه اتباع افغانستان و پاکستان نیز پس از انجام معاینات پزشکی به کشور منتقل می شوند. وزیر بهداشت ترکیه تاکید نمود که تا به امروز هیچ موردی از این ویروس در ترکیه مشاهده نشده و در کوشش هستند تا مانع ورود آن شوند.

منبع: عصر سفر

منبع: همگردی
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 66231

به "ترکیه از مسافران ایرانی برگه سلامت می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه از مسافران ایرانی برگه سلامت می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید