تروریسم مالی ترامپ و پیامدهای آن

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران - مقامات دولت ترامپ با شگردهای فریبکارانه از جمله ارسال پیغام تبریک سال نو؛ ابراز همدردی با سیل زدگان و راه انداختن شوی تبلیغاتی جشن نوروز سعی دارند خود را دوست ملت ایران معرفی نمایند ؛ اما روی دیگر این سکه ؛ گسترش دامنه تروریسم مالی دولت ترامپ با تشدید فشارها علیه مردم ایران از جمله دانشجویان است.

تروریسم مالی ترامپ و پیامدهای آن

گزارش رسانه های خارجی از تحریم های ضدایرانی امریکا حاکی از آن است که دانشجویان ایرانی در آمریکا هم مانند بیماران و سیل زدگان به دلیل مانع تراشی های دولت ترامپ و افزایش تحریم های ضدایرانی ؛ دچار مشکل شده اند.

شبکه خبری الجزیره در گزارشی پیرامون مسائل دانشجویان ایرانی مقیم امریکا برای پرداخت شهریه بعد از گسترش دامنه تروریسم اقتصادی دولت ترامپ ؛ نوشت : بسیاری از دانشجویان ایرانی برای پراخت شهریه و هزینه های بالای زندگی در آمریکا به دلیل مسائل بانکی دچار مشکل شده اند .

براساس این گزارش ؛ باتوجه به تحریم های بانکی و مسائل در انتقال ارز و داد و ستدهای اقتصادی ، دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا برای تامین هزینه های شهریه دانشجویی خود ؛ به سرمایه گذاری جمعی روی آورده اند .

به نوشته الجزیره ؛پس از آنکه دیوان عالی آمریکا در ژوئن سال 2018 موافقت کرد که مانع از ورود اتباع بعضی کشورها از جمله ایران به آمریکا گردد ، دانشجویان به غیر از چالش های اقتصادی با موانع دیگری از جمله ورود به خاک آمریکا روبرو هستند.

الجزیره در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: تاکنون موانعی برای دانشجویان ایرانی برای ورود به دانشگاه های آمریکا وجود داشته است که شامل هزینه های فرم های تقاضانامه، هزینه آزمون هایی همچون اس ای تی و تافل است و آنها باید برای کسب ویزا به یک کنسولگری در خارج از ایران مراجعه نمایند.

چنین مسائلی علاوه بر دانشجویان ایرانی در آمریکا بر دانشجویان در کانادا، بریتانیا و دیگر کشورها نیز تاثیر گذاشته است.

دولت آمریکا بعد ازخروج غیرقانونی سال گذشته از برجام؛ اقدام به اعمال تحریم هایی علیه ایران و شرکت هایی که با تهران روابط اقتصادی برقرار می نمایند ؛ نموده است.

وزیرامور خارجه ایران چند روز قبل در پیامی توئیتری در واکنش به کارشکنی های دولت ترامپ در روند یاری رسانی هلال احمر به سیل زدگان نوشت : این فقط جنگ اقتصادی نیست،بلکه تروریسم اقتصادی است.

محمد جواد ظریف اضافه نمود:سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه 2231 شورای امنیت و دستور دیوان بین المللی دادگستری است در یاری رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی سابقه، اخلال ایجاد نموده است.

**9158 ** 1546

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 18080

به "تروریسم مالی ترامپ و پیامدهای آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریسم مالی ترامپ و پیامدهای آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید