ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهور آمریکا آدینه مدعی شد پیشبرد طرح استیضاح علیه او از نظر سیاسی به نفع او خواهد بود.

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اقدام قانونگذاران دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب بندهای مربوط به استیضاح او واکنش نشان داد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا آدینه بندهای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تصویب کرد. این کمیته 2 بند تصویب شده برای استیضاح ترامپ را برای رأی گیری در صحن عمومی مجلس نمایندگان، به این مجلس فرستاد تا ترامپ سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باشد که استیضاح می گردد.

ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه چه واکنشی به این موضوع دارد گفت: نمی دانم باور می کنید یا نه، من در واقع داشتم پفراینده توافق با چین را پیش می بردم.

وی پس از ارائه توضیحاتی درباره توافق تجاری آمریکا و چین، در بخش دیگری از سخنانش گفت: من با اطرافیانم صحبت کردم. این مسئله شرم آور است و یک فریبکاری است. هیچ کار اشتباهی انجام نشده. ذره ای کار اشتباه وجود نداشته.

ترامپ گفت به نظر او استفاده از ساز و کار استیضاح که برای موارد اضطراری در نظر گرفته شده برای یک تماس تلفنی فوق العاده، وحشتناک است.

گفته می گردد ترامپ در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین که چند ماه پیش صورت گرفته اعطای یاری امنیتی آمریکا به این کشور را منوط به پیشبرد تحقیقات فساد علیه کسب و کار خانوادگی رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن نموده است.

این افشاگری از آن جهت حائز اهمیت است که ترامپ یک مسئله مرتبط با امنیت ملی آمریکا را گروگان منافع شخصی خودش نموده است.

ترامپ آدینه همچنین درباره استیضاح گفت: این توطئه است، چیزی است که نباید اجازه آن داده می شد و برای کشورمان خیلی بد است. دارند استیضاح را پیش پاافتاده می نمایند.

وی اضافه نمود: یک روزی رئیس جمهور دموکراتی سر کار خواهد بود و مجلس نمایندگان دست جمهوری خواستار خواهد بود. آنها این مسئله یادشان می ماند، چون وقتی از استیضاح برای هیچ چیزی غیر از دستاورد سیاسی استفاده نگردد... حالا که حرف به اینجا رسید بگویم که حمایت از من در نظرسنجی ها سر به فلک کشیده، درآمدزایی برای حزب جمهوری خواه سر به فلک کشیده و داریم رکورد به جا می گذاریم. هیچ کس نمونه چنین چیزی را ندیده است.

ترامپ همچنین گفت: دیروز نگاه کردم دیدم دموکرات ها دارند خودشان را مضحکه می نمایند.

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: [استیضاح من] برای کشور مسئله غم انگیزی است اما به نظر می رسد برای من از لحاظ سیاسی خوب است.

در صورت تصویب استیضاح ترامپ، دیگر شاخه قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس سنا جلسه محاکمه استیضاح او در ماه ژانویه برگزار خواهد نمود. تا به حال پیش بینی ها این است که سنا با اکثریت جمهوری خواه، ترامپ را از اتهامات مطرح شده علیه او تبرئه خواهد نمود و او از سمتش عزل نخواهد شد.

نمایندگان جمهوری خواه در چند رأی گیری که تا به حال بر سر استیضاح ترامپ برگزار شده، مخالفتشان را به صورت متحد با آن نشان داده اند.

در رأی گیری روز آدینه هم اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان بر اساس وابستگی های حزبی به تصویب بندهای استیضاح ترامپ رأی دادند. از میان 24 نماینده دموکرات 23 نماینده به این بندها رأی موافق دادند و تمامی 17 نماینده جمهوری خواه با آن مخالفت کردند.

2 بند تصویب شده برای استیضاح ترامپ، سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره را شامل می گردد.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان می گویند ترامپ با تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین برای تحقیقات فساد از کسب و کار رقیب انتخاباتی اش جو بایدن، از قدرت سوءاستفاده نموده؛ ضمن آنکه او با مانع تراشی در حضور مقام های کاخ سفید و خودداری از ارائه اسناد مرتبط، در جهت تحقیقات کنگره مانع تراشی نموده است.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا اخیراٌ درباره آخرین تحولات پیرامون فرایند استیضاح ترامپ گفته است که در صورت تصویب طرح استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان، برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ، اولین دستور کار مجلس سنا در ماه ژانویه(11 دی تا 11 بهمن ماه 1398) خواهد بود.

این رهبر جمهوری خواستار در مجلس سنای آمریکا به تاریخ دقیقی درباره زمان برگزاری جلسه دادگاه استیضاح دونالد ترامپ اشاره نکرد.

طبق قانون اساسی آمریکا، بعد از تصویب طرح استیضاح رئیس جمهور در مجلس نمایندگان، این طرح به مجلس سنا ارجاع می گردد و در این نهاد قانونگذاری، دادگاه استیضاح برگزار می گردد. در صورت تایید استیضاح توسط حداقل 60 سناتور از مجموع 100 سناتور مجلس سنا، رئیس جمهور از مقام خود برکنار می گردد.

در حال حاضر، دموکرات ها در سنای آمریکا 43 کرسی و جمهوری خواستار 57 کرسی را در اختیار دارند و حمایت گسترده جمهوری خواستار کنگره از ترامپ و انتقاد آنها از استیضاح همچنان ادامه دارد.

سی ان ان نوشته یک نظرسنجی این شبکه خبری نشان می دهد 50 درصد از مردم گفته اند که ترامپ باید استیضاح شده و از قدرت عزل گردد.

iraniro.ir: تور داخلی ایران | گردشگری ایران، سفر به مشهد، اصفهان

italyro.ir: تور ایتالیا ارزان قیمت، تور ایتالیا نوروز 97، تور بهار

itgap.ir: آی تی گپ | مجله فناوری گردشگری، موفقیت،

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 63413

به "ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید