تجهیز کشتارگاههای دام لرستان به سیستم پیش سرد تا 3 ماه آینده

به گزارش مجله سرگرمی، غلامرضا توکلی ظهر سه شنبه در شورای سلامت لرستان در سخنانی با اشاره به بحث فعالیت واحدهای عرضه دام زنده در لرستان، اظهار داشت: یکی از مصوبات ما جمع آوری واحدهای عرضه دام زنده به صورت پایلوت در شهر خرم آباد بود.

تجهیز کشتارگاههای دام لرستان به سیستم پیش سرد تا 3 ماه آینده

وی با بیان اینکه با این وجود در تمام شهرستان ها جلساتی با فرمانداران و شهرداران در این رابطه داشته ایم، گفت: متولی اصلی در اجرایی شدن این اقدام شهرداران بودند.

مدیرکل دامپزشکی لرستان با بیان اینکه علوم پزشکی و نیروی انتظامی نیز از اعضای این جلسات بودند، ادامه داد: این کار علاوه بر خرم آباد در شهرستان های مختلف شروع شده و قدم های مثبتی در این رابطه برداشته شده است.

توکلی با اشاره به اینکه در این راستا اخطارهایی به این واحدها داده شده که یا مجوز بگیرند و یا اینکه واحد را تعطیل کنند، ادامه داد: در این رابطه پرونده هایی را به دادگستری و تعزیرات حکومتی ارجاع داده ایم.

وی همچنین با اشاره به بحث سیستم پیش سرد در کشتارگاههای دام، عنوان کرد: حدود 18 ماه بوده که درگیر اجرایی شدن این موضوع در استان هستیم.

مدیرکل دامپزشکی لرستان با بیان اینکه قسمت اصلی که می تواند جلوی بیماری های مشترک انسان و دام را بگیرد راه اندازی سیستم پیش سرد در کشتارگاهها است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ظرف دو تا سه ماه آینده همه کشتارگاههای دام استان به سیستم پیش سرد مجهز خواهند شد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 300

به "تجهیز کشتارگاههای دام لرستان به سیستم پیش سرد تا 3 ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز کشتارگاههای دام لرستان به سیستم پیش سرد تا 3 ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید