تجمع طرفداران رئیس جمهور سابق قرقیزستان در میدان مرکزی بیشکک

به گزارش مجله سرگرمی، صدها تن از طرفداران رئیس جمهور سابق قرقیزستان در اعتراض به بازداشت وی توسط نیروهای امنیتی این کشور، در میدان مرکزی شهر بیشکک تجمع کردند.

تجمع طرفداران رئیس جمهور سابق قرقیزستان در میدان مرکزی بیشکک

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسینم به نقل از خبرگزاری روسی تاس، صدها تن از هواداران الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور سابق قرقیزستان در نخستین ساعات بامداد آدینه به وقت محلی با تجمع در میدان مرکزی پایتخت این کشور اعتراض شدید خود را نسبت به بازداشت وی توسط نیروهای امنیتی ابراز داشتند.

بر اساس گزارش های رسیده از سوی خبرنگار خبرگزاری تاس در بیشکک، تظاهرات هواداران آتامبایف در میدان مرکزی بیشکک به خشونت کشیده شده و پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان اقدام به استفاده از نارنجک های بی حس کننده نموده است.

اعتراضات هواداران الماس بیک آتامبایف در بیشکک پس از آن شروع شد که نیروهای امنیتی قرقیزستان شامگاه روز پنج شنبه الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور سابق این کشور را در روستای کایتاش دستگیر و به بیشکک منتقل کردند.

چهارشنبه شب پس از حضور نیروهای امنیتی قرقیزستان در مقابل اقامتگاه الماس بیک آتامبایف در روستای کایتاش، درگیری شدیدی بین آنها و هواداران رئیس جمهور سابق رخ داد که به کشته شدن یک نیروی ویژه پلیس قرقیزستان منجر شد. همچنین دادستانی قرقیزستان گفت که بیش از 45 نفر از نیروهای امنیتی و هواداران نظربایف در این درگیری مجروح شده و هم اکنون در بیمارستان بستری هستند.

آتامبایف که در فاصله سال های 2011 تا 2017 رئیس جمهور قرقیزستان بوده است، در اواسط ماه ژوئن (اوایل تیرماه) از سوی کمیته امنیت ملی این کشور به فساد مالی متهم شد و متعاقباً نمایندگان مجلس قرقیزستان نیز رأی به لغو مصونیت قضائی وی دادند.

.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 36491

به "تجمع طرفداران رئیس جمهور سابق قرقیزستان در میدان مرکزی بیشکک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع طرفداران رئیس جمهور سابق قرقیزستان در میدان مرکزی بیشکک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید