تبرئه ترامپ اختلاف بین جمهوریخواهان را آشکار کرد

به گزارش مجله سرگرمی، تارنمای هیل نوشت: رای سنا به تبرئه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا اختلافات عمیق در حزب جمهوریخواه را کاملا آشکار کرد.

تبرئه ترامپ اختلاف بین جمهوریخواهان را آشکار کرد

این رسانه آمریکایی اضافه نمود: پیوستن هفت سناتور جمهوریخواه به 50 عضو حزب دموکرات در دادن رای به محکومیت ترامپ دارای این پیغام بود که بخشی از حزب جمهوریخواه مشتاق هستند نظر خود را درباره این حزب تغییر دهند.

میچ مک کنل رهبر جمهوریخواه اقلیت سنا که رای به تبرئه ترامپ داد در صحن سنا حاضر شد و بشدت از رفتار ترامپ انتقاد کرد؛ اظهاراتی که نشان می داد بر این باور است که حزب جمهوریخواه باید برای این که در انتخابات بعدی قدرت رقابت داشته باشد، از دوران ترامپ عبور کند.

ترامپ همچنان بر بخش بزرگی از جمهوریخواهان که او را رهبر خود می دانند نفوذ دارد.

با این وجود به نظر می رسد اعضای حزب جمهوریخواه در مورد آینده وی در این حزب اختلاف دارند؛ بعضی از آنها ترامپ را یک نیروی سیاسی مسموم قلمداد می نمایند که می تواند حزب جمهوریخواه را برای سال های پیش رو به یک حزب اقلیت تبدیل کند.

سبک رفتاری و لفاظی های ترامپ ثابت نموده که او باعث دلزدگی گسترده نیروهای مستقل، میانه رو و زنان شده است.

کوشش های او در بی اعتبار کردن نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 که باعث حمله به کنگره شد، لحظات تیره و تاری را در تاریخ آمریکا رقم زد که باعث شد بسیاری از شرکت ها یاری های خود را به بعضی از جمهوریخواهان قطع نمایند و هزاران رای دهنده جمهوری خواه با دلخوری از این حزب جدا شوند.

همزمان، ترامپ باعث اشتیاق در بین ده ها هزار نفر از حامیانش شد. حتی مخالفان ترامپ او را آغازگر دوران جدیدی از سیاست های پوپولیستی با موضوع بازنگری در توافقات تجاری آمریکا، کاهش مهاجرت و سرکوب دشمنان خارجی همچون چین قلمداد می نمایند.

اکنون جمهوریخواهان جرات بیشتری پیدا نموده اند که علیه او صحبت نمایند و این امر نشان می دهد نفوذ او بر این حزب به اندازه قبل نیست.

در محاکمه نخست ترامپ سناتور میت رامنی تنها جمهوریخواهی بود که رای به استیضاح او داد اما اکنون تعداد دیگری از جمهوریخواهان به رامنی ملحق شده اند.

مک کنل که به داشتن شم سیاسی قوی مشهور است، اکنون به وضوح از آینده حزب در دوران پساترامپ سخن می گوید .

وی به دنبال رای به استیضاح ترامپ گفت: ترامپ از نظر اخلاقی و در عمل مسئول حملات 6 ژانویه (17 دی) است و ممکن است با اتهامات جنایی روبرو گردد.

مک کنل همچنین گفت دیدگاه های او درباره رئیس جمهور سابق را نباید حمله به حامیان ترامپ قلمداد کرد.

در استیضاح ترامپ در مجلس سنای آمریکا 57 نفر از سناتورها که به عنوان هیات منصفه این محکمه سوگند یاد نموده بودند، با مجرم شناختن ترامپ موافقت کردند و 43 سناتور هم خلاف این نظر را داشتند.

برای محکومیت ترامپ دست کم 67 نفر از سناتورها باید به مجرمیت او رای مثبت می دادند.

در میان افرادی که به مجرم بودن ترامپ رای مثبت دادند، 7 سناتور جمهوریخواه حضور داشت.

ترامپ در سال 2019 هم به اتهام سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در برابر کنگره در مجلس نمایندگان استیضاح شد اما در دادگاه سنا، تبرئه شد.، ایرنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 133685

به "تبرئه ترامپ اختلاف بین جمهوریخواهان را آشکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبرئه ترامپ اختلاف بین جمهوریخواهان را آشکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید