تأکید چین بر ابعاد نظامی روابط با پاکستان

یک مقام ارشد نظامی چین گفت، روابط نظامی بین پکن و اسلام آباد ستون و پایه همکاری ها و روابط دو کشور است.

تأکید چین بر ابعاد نظامی روابط با پاکستان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، از زمان روی کار آمدن عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان در اوت امسال، ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس ستاد مشترک ارتش ارشدترین مقام پاکستانی است که چین رفته است.

سفر وی به چین چند هفته پس از آن اجرا شده که یکی از دیپلمات های ارشد چینی به اسلام آباد رفت. پاکستان در سال های اخیر روابط خود با چین را تقویت بخشیده چون از آمریکا دلسرد گردیده است.

انتظار می رود که رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان بتواند تنش ایجاد گردیده بر سر اظهارت تند وزیر تجارت این کشور درباره پروژه چینی جاده ابریشم را بهبود بخشد.

روز سه شنبه، ژانگ یوژیا، معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین به باجوا بار دیگر تأکید کرد که دو کشور تمامی زمینه ها را برای همکاری استراتژیک دارند.

وی ادامه داد: روابط نظامی دو کشور ستون و پایه مهم روابط بین پاکستان و چین است. ارتش های دو کشور باید توجه بیشتری به همکاری های عملی در تمامی زمینه ها داشته باشند، بتوانند توانایی خود را برای مقابله با هرگونه تهدید امنیتی و چالش بالا ببرند و دست در دست هم از منافع مشترک دو کشور دفاع نمایند. طرح یک کمربند و یک جاده باید ستون و پایه روابط دو کشور باشد.

معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین توضیح داد، چین رویکرد دولت جدید پاکستان را در پیگیری کامل روابط دو کشور می ستاید و به دنبال همکاری با دولت جدید اسلام آباد برای پیشبرد ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان است.

پکن همچنین قول سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری در پاکستان برای زیرساخت های طرح یک کمربند و یک جاده را داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 13 دی 1397 شناسه مطلب: 3291

به "تأکید چین بر ابعاد نظامی روابط با پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید چین بر ابعاد نظامی روابط با پاکستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید