بیانیه شدیداللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه

به گزارش مجله سرگرمی، وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه در بیانیه شدیداللحنی تجاوزگری ترکیه را زاییده طمع ورزی ها و توسعه طلبی ها و توهم های حکومت رئیس جمهوری ترکیه دانست.

بیانیه شدیداللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز گفت: تجاوزگری خیانکارانه ترکیه زاییده طمع ورزی های توسعه طلبانه و توهم های تاریخ گذشته حکومت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی اضافه کرد: با وجود موج محکومیت های بین المللی، حکومت اردوغان در تجاوزگری آشکار خود علیه سوریه لجاجت به خرج می دهد. این منبع تاکید نمود: حکومت اردوغان در نقض آشکار همه قوانین و عرف های بین المللی مرگ و ویرانی می کارد.

وی توضیح داد: حکومت اردوغان در رده گروه های تروریستی قرار گرفته که از آن ها انواع حمایت را نموده است. این منبع گفت: دمشق بار دیگر مخالفت مطلق خود با تجاوزگری ترکیه را اعلام و آن را به شدت محکوم می نماید و بر همبستگی و وحدت مردم سوریه تاکید می نماید.

وی توضیح داد: جامعه بین المللی باید مسئولیت های خود را برای فشار بر حکومت اردوغان برای سرانجام دادن به تجاوزگری خود ایفا نماید.

این منبع گفت: باید حکومت اردوغان را مجبور کرد که سیاست های مخرب خود را که تهدیدی برای صلح و امنیت به شمار می رود، ریشه کن کند.

آوارگی 300 هزار سوری در تجاوز ترکیه

در همین حال، گروه موسوم به دیده بان سوریه امروز پنجشنبه گفت که از شروع تجاوز ترکیه به شمال و شمال شرق سوریه تاکنون بیش از 300 هزار غیرنظامی آواره شده اند.

رامی عبدالرحمن مدیر این گروه توضیح داد: اکثر آوارگان از استان الحسکه فرار نموده اند که نبرد ها بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان مسلح وابسته به آن با شبه نظامیان موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) در جریان است. بخشی نیز از دو منطقه عین العرب در حلب و منطقه تل ابیض در استان رقه آواره شده اند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 53278

به "بیانیه شدیداللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه شدیداللحن وزارت خارجه سوریه علیه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید