برپایی نمایشگاه دارو در شرایط تحریم یک مانور قدرت است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، دکتر مهناز خانوی، اظهارداشت: با توجه به موضع گیری امریکا و اعمال تحریم ها وارد یک جنگ اقتصادی گردیده ایم و هر حرکتی که ظرفیت اقتصادی و توانایی بازار ما را نشان بدهد، می تواند یک مانور و نمایش قدرت باشد و از نظر من نمایشگاه ایران فارما و همایش طلای سبز با این رویداد بزرگ، یک مانور خوب است و ما امیدوارم این نمایشگاه التهاب فضای عمومی را کاهش بدهد.

برپایی نمایشگاه دارو در شرایط تحریم یک مانور قدرت است

وی درباره علت همزمانی برگزاری همایش طلای سبز که به فرآورده های گیاهی و دارویی می­ پردازد با نمایشگاه ایران فارما که تمرکزش بر داروهای شیمیایی است، شرح داد: به هر حال فرآورده های گیاهی و طبیعی جزو محصولات دارویی به حساب می آیند و از آن جا که کارکرد درمانی دارند، به نظر ما خارج از صنعت دارویی و حوزه درمانی قرار نمی گیرند.

خانوی ادامه داد: اساسا جدا کردن تولیدات طبیعی از بستر دارویی کار درستی نیست. ممکن است نوع فرآیند و هدف تولیدشان متفاوت باشد ولی در سبد دارویی جا پیدا می نمایند. از طرف دیگر این نکته را هم باید در نظر داشته باشیم که بسیاری از شرکت های تولیدی ما همزمان تولیدنماینده داروی شیمیایی و گیاهی (طبیعی) هستند و در هر دو زمینه فعالیت می نمایند. بنابراین در خیلی از موارد این دو محصول قابل تفکیک نیستند.

وی درباره اهمیت نمایشگاه ایران فارما گفت: نمایشگاه بین المللی ایران فارما، همایش وزین و پراهمیتی است و صندلی ویژه ای دارد که شرکت های تولیدی داروهای طبیعی هم بتوانند در این فضا حضور پیدا نمایند.

خانوی شعار اصلی این دوره را فرصت ها و تهدیدها در شرایط موجود بیان کرد و گفت: باور دارم که شرایط کنونی فضای مناسبی برای تولیدنماینده واقعی ایجاد می نماید و تولیدنماینده ای که بازار را می شناسد، روش و راه چاره تغییر را یاد گرفته است، روش کشت و تامین ماده اولیه را می داند؛ می تواند از این بن بست بیرون بیاید.

هفتمین همایش ملی طلای سبز همزمان با نمایشگاه بین المللی ایران فارما 2018 از دوم تا چهارم مهر 97 در مصلی تهران برگزار می­ گردد.

برپایی سومین نمایشگاه کتاب های تخصصی علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور و کارگاه های آموزشی و موردکاوی ویژه متخصصین دارویی، صاحبان سرمایه و دانشجویان داروسازان و مهندسین فعال در صنعت دارو از جمله رویدادهای جانبی نمایشگاه ایران فارما خواهد بود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 2040

به "برپایی نمایشگاه دارو در شرایط تحریم یک مانور قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی نمایشگاه دارو در شرایط تحریم یک مانور قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید