بروز گلایه ها و حاشیه ها در روز تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب، بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، خبر تکریم نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در کنار اخباری سرانجام کار طولانی ترین رمان فارسی و آخرین شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از مهم ترین اخبار این هفته از خردادماه 1399 بودند.

بروز گلایه ها و حاشیه ها در روز تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب، بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، در این گزارش مروری بر مهم ترین اخبار هفته گذشته در حوزه ادبیات و کتاب داریم. خبر مراسم پرحاشیه تکریم نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در کنار اخباری از خاتمه انتشار طولانی ترین رمان فارسی، آنالیز امکان حضور اعضاء در کتابخانه های عمومی و آخرین شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مهم ترین اخبار این هفته از خردادماه 1399 بودند.

خاتمه خردادماه آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی شعر دانشجویی

هفدهم خردادماه؛ اولین روز این هفته برگزارنمایندگان جشنواره ملی شعر دانشجویی خاتمه خردادماه را آخرین مهلت شرکت در این جشنواره اعلام نمودند. این جشنواره در نخستین دوره خود در قالب های کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز و شعر ترجمه برگزار می گردد. دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور تا خاتمه خردادماه جاری فرصت دارند که در نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی شرکت نمایند.

نیکنام حسینی پور از موسسه خانه کتاب رفت

روابط عمومی موسسه خانه کتاب در روز شنبه اعلام نمود؛ آیین تکریم نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب سه شنبه 20 خردادماه برگزار خواهد شد.

انتقال تجربیات بازسازی نسخه های خطی به کتابخانه های ملی لبنان

خبر دیگر روز شنبه 17 خردادماه برگزاری نشست مجازی اشرف بروجردی؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با جلنار عطوی سعد؛ رئیس کتابخانه ملی لبنان بود. بروجردی در این تبادل نظر ضمن تشریح فعالیت حوزه های کتابداری و اسناد، نسبت به تبادل تجربیات و همکاری کتابخانه های ملی دو کشور اعلام نمود.

واکنش فاضل نظری به اخبار منتشر شده درباره انتشار کتاب جدیدش

عصر روز هفدهم خردادماه خبری از چاپ جدیدترین اثر فاضل نظری در فضای مجازی منتشر شد. این شاعر مطرح در تبادل نظر اختصاصی با خبرگزاری خبرنگاران اعلام نمود: هیچ گونه اطلاعی از خبرهای منتشر شده از کتابی به اسم خودم ندارم؛ اصلاً کتابی در دست چاپ ندارم.

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران همچنان در هاله ای از ابهام

روز دوشنبه 19 خردادماه محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبادل نظر با رسانه ها درباره جلسه امروز با دنیا پور، رئیس ستاد مبارزه با کرونا با موضوع برگزاری نمایشگاه کتاب اظهار کرد: ما برنامه هایی داریم که ستاد مبارزه با کرونا آنها را در نوبت آنالیز قرار داده است و تا این ستاد آن را تصویب و جواب قطعی ارائه نکند از سوی وزارت ارشاد خبری منتشر نخواهد شد.

انتشار فراخوان ششمین دوره جشنواره خاتم

فراخوان ششمین دوره از جشنواره خاتم در بخش های داستان کوتاه، روایت داستانی ویژه پیامبر رحمت در سال 99 روز دوشنبه این هفته منتشر شد. در این فراخوان آمده است: موضوع داستان و روایت داستانی باید با الهام از ویژگی های شخصیتی و سیره حضرت رسول اکرم (ص) با توجه به نیازهای مخاطب و شرایط امروز دنیا و مستند به اسناد و روایات معتبر باشد.

بر اساس اعلام تقویم اجرایی جشنواره، مهلت ارسال 30 دی ماه 99 است و آئین اختتامیه و تقدیم جوایز در اردیبهشت 1400 برگزار خواهد شد.

خاتمه طولانی ترین رمان ایرانی با انتشار جلد دوازدهم

روز سه شنبه 20 خردادماه هم زمان بود با یک خبر مهم در حوزه انتشار رمان. جلد دوازدهم رمان جاده جنگ، نوشته منصور انوری چاپ شد و به این ترتیب طولانی ترین رمان ایرانی و برنده جوایز ادبی جلال آل احمد و کتاب سال به خاتمه رسید.

رمان 12 جلدی جاده جنگ به محض انتشار چندین جایزه از جمله کتاب فصل، قلم زرین و چهارمین دوره جایزه جلال آل احمد را از آن خود کرد و از این حیث رکورد کسب جوایز را از نظر ارقام شکسته است.

برگزاری آیین تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب و حاشیه هایی درباره ادغام موسسات فرهنگی

عصر روز 20 خردادماه آیین تکریم نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی با حاشیه های فراوان برگزار گردید. این مراسم با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار؛ سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، احمد مسجدجامعی و تعدادی از اهالی قلم همراه بود.

حاشیه های این مراسم مربوط به بحث ادغام سه موسسه فرهنگی وزارت ارشاد بود که موافقان و مخالفان بسیاری دارد. در بخشی از این مراسم احمد مسجدجامعی؛ عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: فکر می کردم خانه کتاب را باید حفظ کرد، ولی حال که ادغام رخ داده است، خواهشم از مدیران جدیدی این است که سابقه خانه کتاب را حفظ نمایند.

در بخش دیگری از این مراسم محمدرضا زائری؛ عضو هیئت مدیره موسسه خانه کتاب با انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد در سخنانی تند اظهار کرد: تاریخ خواهد گفت که خانه کتاب ساخته شد و کسانی آن را خراب کرد. ادغام موسسات بزرگترین اشتباه و بی تدبیری از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد بود این مطلب را اینجا می گویم تا آیندگان بدانند عده ای مخالف این کار بودند.

بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا

اولین مرحله بازگشایی کتابخانه ها پس از سه ماه تعطیلی کتابخانه ها، بر اساس بخشنامه نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، از دوشنبه 29 اردیبهشت اجرا شد. این مرحله از بازگشایی کتابخانه ها، با هدف انجام امور داخلی کتابخانه ای و فراهم کردن الزامات پروتکل های بهداشتی، بدون حضور اعضاء انجام شد.

مهدی رمضانی؛ معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تبادل نظر با خبرگزاری خبرنگاران مطرح کرد: نهاد کتابخانه ها اقدامات لازم را برای بازگشایی انجام داده و کاملاً آماده است؛ بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا است.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 21 تیر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 90644

به "بروز گلایه ها و حاشیه ها در روز تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب، بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروز گلایه ها و حاشیه ها در روز تکریم مدیرعامل موسسه خانه کتاب، بازگشایی کتابخانه ها منتظر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید