برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن، ترامپ اعلام نامزدی می نماید؟

به گزارش مجله سرگرمی، شش روز مانده به مراسم تحلیف و شروع به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، خیابان های پایتخت این کشور رنگ و روی امنیتی گرفته و هزاران نیروی گارد ملی و پلیس مخفی محدوده مرکزی واشنگتن و محوطه اطراف کنگره آمریکا را قرق نموده اند.

برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن، ترامپ اعلام نامزدی می نماید؟

همزمان با تصویب طرح استیضاح دونالد ترامپ برای بار دوم، گفتگوها درباره چگونگی برگزاری جلسات استیضاح در مجلس سنا به مناقشه جدیدی میان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه بدل شده است.

روز پنجشنبه، 14 ژانویه، در حالی که خبر اجرای موسیقی توسط لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس و گویندگی تام هنکس برای تماشاگران مجازی این مراسم در روز 20 ژانویه، توجه بسیاری را به خود جلب کرد، گزارش های نهادهای امنیتی و پلیس اف بی آی درباره برنامه ریزی شبه نظامیان تندرو حامی دونالد ترامپ برای برگزاری تجمع و یورش به ساختمان های دولتی در پایتخت و تمامی مراکز 50 ایالت آمریکا، چگونگی برگزاری مراسم تحلیف را تحت تاثیر قرار داد.

مراسم تحلیف چگونه برگزار خواهد شد؟

آن طور که رسانه های آمریکا گزارش نموده اند مکان برگزاری مراسم ادای سوگند همچون سنت گذشته در بالکن بخش غربی ساختمان کنگره آمریکا برگزار خواهد شد.

قرار است در حوالی 12 ظهر - زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ تمام می گردد - جو بایدن و کامالا هریس در حضور قاضی القضات دیوان عالی، جان رابرتز، سوگند یاد نمایند اما بر خلاف سنوات گذشته، سال جاری رئیس جمهوی جدید و معاونش جهت میان کنگره تا کاخ سفید را در رژه ای از میان صفوف مردم طی نخواهند کرد.

نیویورک تایمز نوشته، در عوض قرار است بایدن و هریس در حالی که صفوفی از سربازان یگان های مختلف ارتش کنار آنها رژه می فرایند جهتی حدود یک کیلومتر و نیم را طی نمایند و پس از آن راهی کاخ سفید شوند.

یک سنت شکنی دیگر احتمالا این خواهد بود که به هنگام رسیدن جو بایدن و همسرش جیل به مقابل کاخ سفید، رئیس جمهوری در حال خروج، یعنی دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، به آنها خوش آمد نخواهند گفت.

ترامپ همچنین گفته به مراسم تحلیف جو بایدن نخواهد رفت. حضور رئیس جمهوی در حال خروج از کاخ سفید در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید یکی از نمادهای انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکاست هر چند الزام قانونی برای این کار وجود ندارد.

آن طور که گزارش شده احتمالا ترامپ صبح روز چهارشنبه، 20 ژانویه واشنگتن را به مقصد مجموعه لوکس و ویلایی خود در فلوریدا ترک خواهد نمود و احتمالا همزمان با برگزاری مراسم تحلیف در ظهر همان روز، در یک ضیافت ناهار از قصد خود برای نامزدی در انتخابات چهار سال دیگر - 2024 - سخن خواهد گفت.

در همین حال قرار است لیدی گاگا، خواننده معروف آمریکایی سرود ملی آمریکا را در این مراسم بخواند. این مراسم قرار است به طور زنده از شبکه های تلویزیونی پخش گردد که بخشی از آن را تام هنکس، هنرپیشه سرشناس هالیوود اجرا خواهد نمود و گروه های سرشناسی چون بون جو وی هم در ادامه روز به اجرای زنده موسیقی خواهند پرداخت.

بنا شده در ساعت 5:30 عصر 19 ژانویه، یعنی یک روز پیش از مراسم تحلیف هم در محوطه مقابل بنای یادبود ابراهام لینکلن در مرکز واشنگتن، به یاد حدود 385 هزار قربانی ویروس کرونا مراسم ویژه ای همچون آتش بازی و نمایش نور با پهپادها برگزار گردد.

به علت شیوع ویروس کرونا از پیش اعلام شده بود که عموم مردم اجازه حضور در مراسم تحلیف سال جاری را نخواهند داشت. این تصمیم با توجه به حمله خونین طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه، ابعاد جدیدتری هم به خود گرفته و حتی سفر جو بایدن از ایالت دلاور به واشنگتن دی سی که قبلا قرار بود توسط یک قطار ویژه صورت گیرد، اکنون از بیم تهدیدهای امنیتی لغو شده است.

مراسم تحلیف در سایه استیضاح دوم ترامپ

در حالی که معمولا رسانه های آمریکا در روزهای منتهی به مراسم تحلیف از برنامه های رئیس جمهوری جدید و میراث رئیس جمهوری قبلی سخن می گویند، تصویب طرح استیضاح دونالد ترامپ که عصر چهارشنبه، 13 ژانویه، در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها روی داد، سرتیتر اخبار آمریکا را تحت تاثیر خود قرار داده و آقای ترامپ را همچنان در کانون توجه ها قرار داده است.

در حقیقت، توجه کانونی رسانه ها به ترامپ احتمالا با خروج او از کاخ سفید در روز 20 ژانویه هم خاتمه نخواهد یافت چرا که با مخالفت میچ مک کانل، رئیس جمهوری خواه مجلس سنا، عملا برگزاری مراسم رسیدگی به استیضاح آقای ترامپ به بعد از مراسم تحلیف و شروع به کار جو بایدن موکول شده است.

سناتور مک کانل، که پس از پیروزی دو نامزد دموکرات در انتخابات سنا جورجیا، به زودی باید کرسی ریاست مجلس سنا را به چاک شومر، رهبر دموکرات های این مجلس واگذار کند، روز چهارشنبه تنها دقایقی پس از تصویب طرح استیضاح آقای ترامپ در مجلس نمایندگان گفت که بنا ندارد تقویم و دستور جلسات فعلی مجلس سنا را برای رسیدگی به استیضاح آقای ترامپ تغییر دهد. این به آن معنی است که مجلس سنا زودتر از روز 19 ژانویه تشکیل جلسه نخواهد داد. یعنی حدود 24 ساعت پیش از مراسم تحلیف.

مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار دونالد ترامپ را استیضاح کرد

با این حال، مک کانل که یکی از حامیان اصلی دونالد ترامپ در چهار سال گذشته بوده از تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان استقبال نموده و به حلقه نزدیک دستیارانش گفته که معتقد است دعوت ترامپ از هوادارنش برای آمدن به واشنگتن و ترغیب آنها برای رفتن به سوی کنگره که در پی آن یورش خونین به داخل این ساختمان صورت گرفت، رفتاری واجد استیضاح بوده است و او تمایل دارد که ادله دادستان های مجلس نمایندگان را که تحت مدیریت جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند به سنا خواهند رفت، گوش کند و پس از آن درباره رای خود برای محکوم یا تبرئه کردن آقای ترامپ تصمیم گیری خواهد نمود.

اظهاراتی که بسیاری آن را شکاف جدی میان میچ مک کانل و دونالد ترامپ تعبیر نموده اند. روز گذشته هم لیز چنی، سومین جمهوری خواه ارشد در مجلس نمایندگان هم در بیانیه ای شدیدالحن گفت که به طرح استیضاح آقای ترامپ رای مثبت می دهد چون آقای ترامپ را مسئول وقوع حمله ششم ژانویه به کنگره می داند. خانم چنی که دختر دیک چنی، معاون ریاست جمهوری در دوره جورج دبلیو بوش است به همراه 9 نماینده جمهوری خواه دیگر روز گذشته به طرح استیضاح دونالد ترامپ رای دادند تا او تنها رئیس جمهوری تاریخ این کشور گردد که تنها ظرف چهار سال حضور در کاخ سفید دو بار استیضاح شد. ، بی بی سی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ: سیستم مدیریت محتوا پرسینا

koreandream.ir: رویای کره ای: مجله گردشگری و مسافرتی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 128500

به "برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن، ترامپ اعلام نامزدی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن، ترامپ اعلام نامزدی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید